Strona Główna


Forum


Gazetka


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Sukcesy


Kontakt


Nawigacja
Nasza szkoła
O szkole
Historia szkoły
Sztandar Szkoły
Patron szkoły
Kadra pedagogiczna
eTwinning
Comenius - EUROFOLIES
Comenius - EUROFOLIES 2
Kuźnia Talentów
Dzielnicowa Akademia Umiejętności
Projekt "Koniec języka za przewodnika"
Szkolny Ośrodek Kariery
Biblioteka szkolna
SKKT
Sportowa 7-ka
Klub Mediatora
Promocja zdrowia - żyj zdrowo
Szkoła bez barier
Projekt edukacyjny
Organizacja pracy
STATUT SZKOŁY
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Godziny pracy
Tygodniowy plan zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Dodatkowe dni wolne
Organizacja roku
Rozkład dzwonków
Wychowawcy klas
Opiekunowie sal
Harmonogram apeli
Hermonogram akademii
Oferta zajęć do wyboru
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla uczniów
Harmonogram obserwacji
Konkursy przedmiotowe 2013-2014
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Egzamin gimnazjalny
Wybór zawodu i szkoły
Rekrutacja - Decyzja Śląskiego Kuratora Oświaty
Rekrutacja - prezentacja multimedialna
Życie szkoły
Aktualności
Pomysł na wkacje
Rekrutacja do klas I gimnazjum!
Nasze osiągnięcia
Program rządowy - Wyprawka szkolna
Pomoc stypendialna
Linki
Publikacje nauczycieli
Program Wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Podręczniki i programy
Wykaz podręczników 2014/2015
Wykaz podręczników 2013/2014
Wykaz programów nauczania 2013/2014
Dla rodziców
Karta informacyjna dla rodziców
Bezpieczny Internet
Migracja rodziców - o czym trzeba pamiętać
Pomoc psychologiczno - pedagogiczna
Moje dziecko w przedszkolu i szkole - poradnik dla rodziców
Osoby uprawnione do korzystania z przejazdów z ulgą
Galerie zdjęć
Galeria 2013/2014
Galeria 2012/2013
Galeria 2011/2012
Eurofolies
Kontakt
Forum
Gimczateria
Kontakt
Pomoce do lekcji
Równania reakcji
Wzory chemiczne
BIOLOGIA
Właściwości wodoru
Quiz o wodorze
Krzyżówka - powietrze
Projekt grupowy
Wykresy
Kurs HTML
wzory
oceny
Funkcja "jeżeli"
Arkusz - cwiczenia
Arkusz - sprawdzian
Google

GoogleSzukaj na WWW
Szukaj w Gim7
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 540
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: martawojn81
Ostatnio Widziani
Ciszek23 1 dzień
topio 3 dni
Zanetka 6 dni
gonia485 3 tygodni
Topio3 4 tygodni
sport 5 tygodni
Bet_3b 5 tygodni
Wirusek10 tygodni
ciuurka10 tygodni
topio218 tygodni

Przyjazne gimnazjum

Europejskie Partnerstwo Szkół

Socrate Comenius

Szkoła z klasą

Egzaminy gimnazjalne

Nabór elektroniczny - informacje dla gimnazjalisty
Nabór elektroniczny - informacje dla gimnazjalisty

Etap czwarty – sprawdzenie wyników rekrutacji
Dnia 04 lipca 201 4 do godziny 10 :00 na listach wywieszonych w Twojej szkole pierwszego wyboru oraz na stronie Twojego konta, znajdziesz inf ormację, do którego oddziału zostałeś zakwalifikowany . Będziesz mógł również skorzystać z usługi przesłania informacji SMS-em. Szczegóły dotyczące tej usługi zostaną przesłane na Twoje konto.

Etap piąty – potwierdzenie woli podjęcia nauki
Po uzyskaniu informacji o przydziale miejsca, oryginały dokumentów – świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu - trzeba dostarczyć niezwłocznie do szkoły, do której się dostałeś.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2014
Na stronie OKE w Jaworznie
www.oke.jaworzno.pl
od 18 do 30 czerwca 2014 będzie działał serwis udostępniający wyniki egzaminu gimnazjalnego 2014 uczniom, rodzicom, prawnym opiekunom po wprowadzeniu hasła i loginu.
Link do serwisu z wynikami egzaminu gimnazjalnego.

 ZASADY I WRUNKI REKRUTACJI DO GIMNAZJUM NR 7
Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Lista kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych zostanie podana do publicznej wiadomości poprzez wywieszenie w siedzibie gimnazjum (tablica informacyjna - korytarz na parterze)
w dniu 3 lipca 2014 r. o godz. 15.00.

Zasady i warunki rekrutacji do Gimnazjum nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie na rok szkolny 2014/2015.
Nabór 2014/2015 do klasy sportowej o profilu piłka nożna chłopców. POŁĄCZ NAUKĘ ZE SPORTEM!!!! Zapisz się do Gimnazjum nr 7 w Częstochowie.Dodane przez topio dnia 28-02-20140 Komentarzy ˇ 47 Czytań - Drukuj

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego 2013/2014

23 czerwca 2014r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy odbyło się spotkanie podsumowujące sportową rywalizację szkół w naszym mieście. Zarząd Miejski Szkolnego Związku Sportowego nagrodził pamiątkowymi pucharami 6 najlepszych zespołów w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gimnazjum nr 7 w kategorii dziewcząt uzyskało w tym roku szkolnym 42 punkty i uplasowało się na wysokim IV miejscu tuż za szkołami sportowymi. Jest to dla nas wspaniały wynik, a puchar z pewnością stanie w honorowym miejscu.Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zawodniczkom, które przyczyniły się do tego sukcesu!!!

Dodane przez sport dnia 02-07-20140 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Zakończenie roku szkolnego
Zakończenie roku szkolnego dla klas I, II, III
Gimnazjum nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
27 czerwca 2014 - godzina 9.00- sala gimnastyczna II piętro.
Dodane przez topio dnia 26-06-20140 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

List Rzecznika Praw Dziecka
Dodane przez topio dnia 23-06-20140 Komentarzy ˇ 10 Czytań - Drukuj

Apel Śląskiego Kuratora Oświaty
Apel Śląskiego Kuratora Oświaty do dyrektorów szkół i placówek oraz rodziców uczniów z terenu województwa śląskiego

Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek,
w związku ze zbliżającymi się wakacjami zwracam się do Państwa z prośbą o przypomnienie dzieciom i młodzieży zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zwrócenia uwagi na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, zagrażające im podczas trwania wypoczynku.
Proszę o przeprowadzenie rozmów z uczniami na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, niebezpieczeństw wynikających z zażywania środków psychoaktywnych oraz spożywania alkoholu i palenia papierosów.
Ważne aby zaakcentować i przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególną uwagę należy zwrócić przed wakacjami młodym kierowcom, których nie brakuje wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uzyskanie dokumentu prawa jazdy w pełni nie świadczy jednak o odpowiedzialności, a przede wszystkim wystarczającym doświadczeniu co ma odzwierciedlenie w tragicznych statystykach. Za kierownicą samochodu, motocykla czy motoroweru nie ma miejsca na brawurę i błędy młodości.
Szanowni Rodzice,
organizując dzieciom czas wolny od zajęć szkolnych, proszę zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne oraz pamiętać, aby w trakcie zabaw i uprawiania sportów, korzystać z miejsc do tego przeznaczonych i uprawnionych. Powinny to być miejsca i obiekty odpowiednio przygotowane, na których można korzystać z fachowej opieki instruktorskiej.
Przypominam o zapewnieniu szczególnego bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą. Jednocześnie należy pamiętać, aby sprzęt sportowy, z którego korzystają dzieci i młodzież był sprawny, a przede wszystkim dostosowany do umiejętności i wieku dziecka. Ważne jest, aby zaakcentować zasady bezpieczeństwa podczas nasilenia prac polowych i gospodarczych na wsi.
Proszę pamiętać, że każda forma wypoczynku powinna być zarejestrowana przez organizatora w bazie elektronicznej, prowadzonej przez Ministra Edukacji Narodowej i dostępnej pod adresem wypoczynek.men.gov.pl Niepokojące sygnały odnośnie organizacji kolonii, obozów, zorganizowanym wypoczynku w miejscu zamieszkania mogą Państwo zgłaszać w kuratorium oświaty.

Szanowni Państwo,
zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest naszą wspólną troską, proszę zatem o skuteczne i przemyślane działania w tym zakresie.
Wszystkim Państwu, młodzieży i dzieciom życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku, wielu niezapomnianych i miłych wrażeń, zregenerowania sił i szczęśliwego powrotu z wakacji.

Dodane przez topio dnia 23-06-20140 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Konwersacje z języka niemieckiego w Instytucie Goethego

17 czerwca 2014r. już po raz szósty grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką pani Anny Machury oraz pani Małgorzaty Miłkowskiej - Nylec wzięła udział w konwersacjach z języka niemieckiego w Instytucie Goethego w Krakowie. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od ulubionej gry miejskiej, podczas której znaleźliśmy dziewięć miejsc w Krakowie związanych z kulturą krajów niemieckojęzycznych; następnie spotkaliśmy się ze znanym nam już dobrze lektorem Instytutu, panem Andreasem Kotz, z którym w zabytkowych salach pałacyku Potockich, gdzie mieści się siedziba Instytutu, mieliśmy okazję doskonalić naszą znajomość języka niemieckiego. Kolejnym punktem naszego pobytu było zapoznanie się z licznymi urządzeniami do gier skonstruowanymi w przeważającej mierze przez twórców niemieckich; punkt ten dostarczył uczestnikom wycieczki wielu wrażeń i emocji; i tak uczniowie mogli spróbować swoich sił np. w toczeniu piłeczki po planszy za pomocą swojego głosu lub też spróbować włączyć jednocześnie kilkanaście lampek na grze skonstruowanej przez matematyka niemieckiego. Na koniec uczestnicy rozwiązywali quiz w języku niemieckim sprawdzający wiedzę z powyższej wystawy gier; zwycięzcami tego testu zostały: Dorota Ciuraszkiewicz, Martyna Szymczyk oraz Klaudia Szlawska; uczennice otrzymały w nagrodę upominki od Instytutu.
Po takim treningu z języka niemieckiego udaliśmy się na Wawel, gdzie wraz z przewodnikiem pokonując liczne kręte schody zwiedziliśmy Basztę Sandomierską oraz Smoczą Jamę. Pełni wrażeń wróciliśmy wieczorem do Częstochowy.
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom chęci doskonalenia znajomości języka niemieckiego i odwagi w pokonywaniu bariery językowej.

Anna Machura
(organizator wyjazdu)
Dodane przez topio dnia 22-06-20140 Komentarzy ˇ 10 Czytań - Drukuj

Spektakl „Bajka NIE bajka”

Jaki jest Wasz świat, świat młodych ludzi? Uczniów, którzy ze świata zabawy, podstawowych wiadomości i umiejętności znaleźli się w wyjątkowym okresie życia?
W gimnazjum dorastacie do samodzielnych wyborów, decyzji. Musicie odpowiadać sobie na pytania – postąpić tak, jak chcieliby rodzice czy wybrać to, co oferuje koleżanka, kolega, grupa rówieśnicza? A jak wiemy, bywa, że oferta młodych jest bardzo ryzykowna.
Wiek dorastania jest dla Was poszukiwaniem własnej drogi. Dla niektórych z Was droga ta jest dobrze oznaczona, stąd pewnie po niej kroczycie dążąc do wyznaczonego celu. Dla niektórych - pełna jest zakamarków, ślepych uliczek, złudnych obietnic i pozorów.
Wiek dorastania to cudowne uczucie poznawania własnych możliwości, odkrywania swoich talentów, rozwijania pasji. Wasz potencjał, talent, pasje, to Wasze światy, trochę jak bajki, gdzie dobro walczy z przeciwnościami, zmęczeniem, zniechęceniem, gdzie bez nadziei, wiary i Waszej naturalnej radości nie byłoby szczęśliwego zakończenia.

W dniu 16 czerwca grupa wspaniałych, zdolnych, wyjątkowych pod każdym względem gimnazjalistów przedstawiła całej społeczności „Siódemki” spektakl pt. „Bajka NIE bajka”. Spektakl ten w maju tego roku zajął III miejsce w przeglądzie Małych Form Teatralnych organizowanym przez Urząd Miasta Częstochowy.
Mamy nadzieję, że słowa, muzyka i taniec zachęciły każdego do refleksji i odpowiedzi na pytanie – Jaki jest mój świat? Jakie są moje wybory i decyzje?

Andżelice Matusz, Nadii Kaśkosz, Marcelinie Kopce, Kasi Koryńskiej, Ewie Prokopowicz, Martynie Szymczyk, Adamowi Bednarkowi, Mateuszowi Krzemieniowi, Krystianowi Szwai, Alkowi Walczakowi oraz Radkowi Wołyńcowi za poświęcony czas, niesamowitą energię, ogromną serdeczność i życzliwość, poczucie humoru z całego serca dziękujemy – Anna Sitek i Beata Stachowicz.

Dodane przez topio dnia 19-06-20140 Komentarzy ˇ 12 Czytań - Drukuj

Międzyklasowe konkursy w „Siódemce”

W dniu 16 czerwca podczas obchodów Dnia Sukcesu rozstrzygnięte zostały konkursy, w których wszystkie klasy, jako zespoły uczestniczyły przez cały rok szkolny. Celem konkursów była integracja zespołów klasowych, uwrażliwianie na problemy innych.
W Międzyklasowym Konkursie na prezentację multimedialną „Ja, moja klasa, moje gimnazjum” o Nagrodę Dyrektora wzięło czynny udział sześć klas. Klasy: Ia, Ib, IId, IIIa, IIIb, IIId zaprezentowały swoje mocne strony, pokazały pozytywne postawy i dobre relacje panujące w klasie, wyróżniły uczniów kreatywnych, rozwijających swoje pasje i zainteresowania. I miejsce zajęła klasa IIId, która opracowała bardzo osobistą, z trafnymi komentarzami prezentację, wzbudzającą w widzach pozytywne emocje. Dzięki niej poznajemy poszczególnych uczniów oraz uczniów jako zespół klasowy. Bliskość, ciepło, serdeczne relacje łączące uczniów i wychowawcę to pierwsze skojarzenia. Mocną stroną prezentacji jest retrospekcja, czyli pokazanie uczniów od pierwszych dni bycia w gimnazjum.
Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!!!

Celem kolejnego konkursu była zbiórka nakrętek z tworzywa sztucznego na opłacenie rehabilitacji 7-letniego Szymonka (podopiecznego Stowarzyszenia Pomocy Potrzebującym „Podaj dalej”) w ramach akcji „Nakrętkowa Częstochowa”. Udało nam się zebrać 119, 23 kg. Najwięcej uzbierały klasy Ia (23 kg) i Ic (20 kg), za co otrzymały I miejsce oraz Nagrody Dyrektora Gimnazjum.
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Obsługi i Administracji, którzy wzięli udział w akcji bardzo, bardzo dziękujemy!

Dodane przez topio dnia 19-06-20140 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj

Bezpieczne wakacje
Akcja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Częstochowie ogłoszona w związku ze zbliżającym się okresem letnim i wakacyjnym " Bezpieczne wakacje", "Brązowo, ale czy zdrowo?", Dopalacze – wypalacze "środki zastępcze"

Dodane przez topio dnia 18-06-20140 Komentarzy ˇ 13 Czytań - Drukuj

WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2014/2015
WAŻNE INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 • zestaw podręczników do klasy I w roku szkolnym 2014/2015 - link
 • informacja o sprzedaży używanych podręczników i mundurków szkolnych - link
 • wzór załączonego wykazu podręczników do sprzedaży - klasy I
 • zebranie Rodziców uczniów klas I w roku szkolnym 2014-2015 odbędzie się w pierwszym tygodniu września 2014
 • dodatkowych informacji udziela Dyrektor Gimnazjum nr 7 w Częstochowie
 • Dodane przez topio dnia 16-06-20140 Komentarzy ˇ 13 Czytań - Drukuj

  Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX 2014”

  Dnia 4 marca 2014 w godzinach 8.30-9.45 w Gimnazjum nr 7 odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX 2014” pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i MEN. Ideą konkursu - obecnie była to jego XIV edycja - było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzebna była odpowiednia dla danej kategorii wiekowej wiedza gramatyczna, słownikowa, kulturoznawcza oraz z zadanej lekturki (która była dostępna w bibliotece naszej szkoły). Test składał się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru. W konkursie wzięło udział 17 uczniów Gimnazjum nr 7 na dwóch poziomach: 10 na poziomie Ducks (klasy 1-2 ), 7 na poziomie Lions(kl.3). Po napisaniu prace zostały komisyjnie spakowane i odesłane do organizatorów teraz oczekujemy na wyniki ;-) Otrzymaliśmy długo oczekiwane wyniki ;-). W szkolnej klasyfikacji uczniowie otrzymali :
  Na poziomie Ducks dla klas 1 i 2 w kategorii gimnazjalnej zajęliśmy jako szkoła III miejsce w powiecie

  I miejsce –Ilona Zasadzińska -102,5 pkt
  II miejsce – Konrad Kowacki – 81,25 pkt
  III miejsce - Krystian Śledź – 78,75 pkt
  III miejsce-Weronika Wojciechowska 78,25

  Na poziomie Lions dla klas 3 w kategorii gimnazjalnej zajęliśmy jako szkoła IV miejsce w powiecie

  I miejsce –Ciuraszkiewicz Dorota -73,75 pkt
  II miejsce - Szczepanik Dominika – 72,5 pkt
  III miejsce – Amanda Dróżdz – 61,25 pkt

  Gratuluje !
  Opiekun konkursu : Katarzyna Duraj
  Dodane przez topio dnia 11-06-20140 Komentarzy ˇ 18 Czytań - Drukuj

  Strona 1 z 61 1 2 3 4 > >>

  Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

  Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

  To chill or to plod - projekt eTwinning
  Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych

  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Shoutbox
  Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

  Topio3
  26/06/2014 09:38
  O której zakończenie jest ? dla 3 klas

  topio
  18/06/2014 21:07
  Ostateczny termin przyjmowania wniosków w szkole pierwszego wyboru mija 25 czerwca 2014 r.o 12.00. Nie czekaj do ostatniej chwili!

  topio
  20/05/2014 22:12
  Wyniki biegu "Z siódemką na 7-kę" są już na stronie.

  topio
  08/05/2014 13:08
  Dni otwarte w Zespole Szkół Plastycznych - 10-11 maja 2014 r. (sobota i niedziela) w godzinach od 12-tej do 18-tej

  topio
  21/04/2014 09:52
  Notatka z chemii dla klas III w zakładce "pomoce do lekcji". Życzę powodzenia na egzaminie.

  topio
  15/04/2014 12:37
  „Dni otwarte ZSSB w Częstochowie - 2014” 29 – 30 kwiecień 2014 rok - w godzinach 9.00 – 14.00

  topio
  14/04/2014 22:32
  NABÓR rocznika 1998 KS NORWID Częstochowa zaprasza wszystkich chętnych siatkarzy do wzięcia udziału w otwartych testach sprawnościowych 17.04.2014 o godzinie 10:00 26.04.2014 o godzinie 10:

  topio
  12/04/2014 19:59
  Zapraszam na Dni Otwarte organizowane przez CKP w dniach 06-08.05.2014

  topio
  12/04/2014 19:57
  Zapraszamy na Dzień Otwarty w III LO im. dr Wł. Biegańskiego w dniu 26 kwietnia 2014r. (sobota) w godz. 10.00 – 13.00. prosimy o potwierdzenie udziału telefonicznie - 34 361 11 81 wewn. 11

  Topio3
  10/04/2014 13:55
  Topio 2 na ulgi bo topio jest jego wujkiem smiley

  Archiwum
  Wątki na Forum
  Najnowsze Tematy
  RozRyfka
  WITAM!
  Rugby
  Klasy
  Wspomnienia
  Najciekawsze Tematy
  Dyskoteki w Gim 7 ;D [208]
  Dyskoteka Kiedy B... [170]
  Najfajniejsi nauc... [152]
  Zielona Szkoła [133]
  7-emka [133]

  Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 934591 Unikalnych wizyt