Strona Główna


E-dziennik


Gazetka


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Sukcesy


Kontakt


Nawigacja
Nasza szkoła
O szkole
Historia szkoły
Sztandar Szkoły
Patron szkoły
Kadra pedagogiczna
eTwinning
Comenius - EUROFOLIES
Comenius - EUROFOLIES 2
Kuźnia Talentów
Dzielnicowa Akademia Umiejętności
Biblioteka szkolna
SKKT
Sportowa 7-ka
Klub Mediatora
Promocja zdrowia - żyj zdrowo
Szkoła bez barier
Projekt edukacyjny
Organizacja pracy
STATUT SZKOŁY
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Godziny pracy
Tygodniowy plan zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Dodatkowe dni wolne
Organizacja roku
Rozkład dzwonków
Wychowawcy klas
Opiekunowie sal
Harmonogram apeli
Harmonogram akademii
Oferta zajęć do wyboru
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla uczniów
Harmonogram obserwacji
Konkursy przedmiotowe 2014-2015
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Egzamin gimnazjalny
Wybór zawodu i szkoły
zasady rekrutacji
Życie szkoły
Aktualności
Pomysł na wkacje
Rekrutacja do klas I gimnazjum!
Nasze osiągnięcia
Program rządowy - Wyprawka szkolna
Pomoc stypendialna
Linki
Publikacje nauczycieli
Program Wychowawczy
Program poprawy efektywności kształcenia
Szkolny Program Profilaktyki
Podręczniki i programy
Wykaz podręczników 2015/2016
Wykaz podręczników 2014/2015
Programy nauczania 2014/2015
Dla rodziców
Karta informacyjna dla rodziców
Bezpieczny Internet
Migracja rodziców - o czym trzeba pamiętać
Pomoc psychologiczno - pedagogiczna
Moje dziecko w przedszkolu i szkole - poradnik dla rodziców
Osoby uprawnione do korzystania z przejazdów z ulgą
Galerie zdjęć
Galeria 2014/2015
Galeria 2013/2014
Galeria 2012/2013
Galeria 2011/2012
Kontakt
Forum
Gimczateria
Kontakt
Pomoce do lekcji
Równania reakcji
Wzory chemiczne
BIOLOGIA
Właściwości wodoru
Quiz o wodorze
Krzyżówka - powietrze
Projekt grupowy
Wykresy
Kurs HTML
wzory
oceny
Funkcja "jeżeli"
Arkusz - cwiczenia
Arkusz - sprawdzian
Google

GoogleSzukaj na WWW
Szukaj w Gim7
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 554
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: emi
Ostatnio Widziani
topio02:19:14
emi03:49:52
RafiXCichon 5 tygodni
profi55 9 tygodni
sport13 tygodni
madziasta2718 tygodni
Zanetka32 tygodni
Ciszek2342 tygodni
maciej05120150 tygodni
lewap2151 tygodni

Przyjazne gimnazjum

Europejskie Partnerstwo Szkół

Socrate Comenius

Szkoła z klasą

Egzaminy gimnazjalne

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Klasy 1 g.9.00 sala gimnastyczna II piętro

Klasy 2 i 3 g. 11.00 w salach lekcyjnych

Obowiązuje obuwie zmienne i strój uczniowski.

Dodane przez emi dnia 25-08-20150 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj

Podsumowanie Roku Szkoły Zawodowców

Rok szkolny 2014/15 ogłoszony był przez MEN Rokiem Szkoły Zawodowców.
W dniu 24 czerwca 2015r. w Auli Instytutu Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste podsumowanie Roku Szkoły Zawodowców w województwie śląskim oraz wręczenie nagród i wyróżnień za najlepsze prace w konkursach organizowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty w Katowicach w ramach Roku Szkoły Zawodowców.
Gimnazjum nr 7 zajęło I miejsce w wojewódzkim konkursie CIACH mam FACH organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Pracę konkursową przygotowała Aleksandra Suliga, uczennica klasy III b pod opieką pani Anny Sitek, pedagoga szkolnego.
Pani dyrektor Joanna Ziółkowska-Nowak odebrała z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty pana Stanisława Fabera nagrodę dla gimnazjum – drona.

Oli Sulidze oraz pani Annie Sitek serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa nagroda znajdzie zastosowanie w nowym roku szkolnym.


Dodane przez topio dnia 27-08-20150 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele

W związku z licznymi przypadkami zatrucia substancjami psychotropowymi (tzw. dopalaczami), mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów przypominamy, że od 1 lipca 2015r. ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii rozszerzyła listę zakazanych substancji o 114. Wszystkie dopalacze je zawierające są nielegalne. Policja ściga dealerów, ale zatrucia się mnożą. Jak uchronić dzieci? Co zrobić w sytuacji zagrożenia życia? Gdzie szukać informacji i pomocy? Zachęcamy do lektury poniższych materiałów oraz tych, które zamieszczone są na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach.

„O lekach, marihuanie, dopalaczach bez histerii” [pdf. 2,2 MB] (źródło: Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii )
Poradnik przeznaczony jest dla wszystkich rodziców − tych, którzy już zetknęli się z używaniem przez dzieci narkotyków, a także dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej, choć nie mają tego problemu.

„Dopalacze. Informator dla rodziców, nauczycieli i pedagogów” [pdf. 12,5 MB] (źródło: Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii )
W publikacji znajdują się informacje o nowych substancjach psychoaktywnych zwanych potocznie dopalaczami. Broszura odpowiada na pytania: co to są dopalacze? Jakie są ich rodzaje? Dlaczego są niebezpieczne? Skierowana jest zarówno do rodziców oraz nauczycieli.

„Zatrucie narkotykami − pierwsza pomoc" [pdf. 133 KB] (źródło: Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii )
Plakat zawierający najważniejsze informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku zatrucia narkotykami.


Skorzystaj z bezpłatnej pomocy telefonicznej i online dla uczniów, rodziców i nauczycieli!

801 199 990 – Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania Narkotyki Narkomania, który czynny jest w godzinach od 16:00-21:00 oraz Antynarkotykowej Poradni Internetowej, działającej pod adresem www.narkomania.org.pl
116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Pod tym numerem anonimowo i bezpłatnie każdy młody człowiek może uzyskać pomoc i wsparcie. Eksperci pomagają też rodzicom i nauczycielom (linia dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz).
800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 100 100 – bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania (linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl).
507 832 741 – Wakacyjny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Swoje problemy mogą tam zgłosić również dorośli, pracujący na co dzień z młodymi ludźmi. Telefon jest czynny codziennie (do 31 sierpnia), w godz. 19-21.Prowadzenie Wakacyjnego Telefonu Zaufania wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej.
800 060 800 - Główny Inspektor Sanitarny uruchomił pod tym numerem bezpłatną infolinię, która skierowana jest do rodziców mających podejrzenia, że ich dzieci zażywają dopalacze. Na wskazany numer można także przekazywać informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi substancjami.

Dodane przez topio dnia 27-08-20150 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

List Rzecznika Praw Dziecka
List Rzecznika Praw Dziecka


Drodzy Uczniowie

Mam nadzieję, że wypoczęci i radośni wracacie w szkolne ławy. Pełni sił i chęci jesteście gotowi do nauki i nowych wyzwań.
Pamiętajcie, że jako dzieci-uczniowie macie swoje prawa. Macie prawo do tego, aby pytać, wypowiadać się, mieć wątpliwości i wyrażać własne zdanie. Nie zapominajcie jednak, że inni – zarówno młodsi, jak i starsi – też takie prawa posiadają. Należy ich przestrzegać, a w każdej sytuacji drugiemu człowiekowi okazywać szacunek.
Macie również prawo do rozwijania zainteresowań. Korzystajcie zatem ze wszystkich możliwości jakie oferuje szkoła. Samorząd, kółko teatralne czy szkolna drużyna sportowa, to miejsca, w których możecie realizować pasje i marzenia. Wierzę, że Wasi nauczyciele zrobią wszystko, aby przybliżyć te marzenia na wyciągnięcie dłoni.
Bądźcie otwarci na przyjaźnie. Te ze szkolnych ław, potrafią trwać latami. W grupach szukajcie liderów, takich którzy będą odważni nie siłą, ale mądrością. Szanujcie się i pomagajcie nawzajem, chrońcie tych najsłabszych. Stanowczo mówicie „NIE!” przemocy i wszelkim używkom.
Nie zapominajcie, że nie jesteście sami z Waszymi problemami, nie tylko tymi szkolnymi. Linia Dziecięcego Telefonu Zaufania Rzecznika Praw Dziecka (800 12 12 12) jest dla Was otwarta.
Jestem pewien, że odpowiednio wykorzystacie rozpoczynający się rok nauki. W szkole nie tylko zdobywacie wiedzę, ale przede wszystkim rozwijacie osobowość i talenty.
Wierzę, że pomogą Wam w tym rodzicie i nauczyciele, których – tak jak Was - również serdecznie pozdrawiam.


Wasz Rzecznik

Marek Michalak
Dział Komunikacji Społecznej
Biuro Rzecznika Praw Dziecka
Dodane przez emi dnia 26-08-20150 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj

Międzyklasowe konkursy w „Siódemce”
W dniu 22 czerwca podczas obchodów Dnia Sukcesu rozstrzygnięte zostały konkursy, w których wszystkie klasy, jako zespoły uczestniczyły przez cały rok szkolny. Celem konkursów była integracja zespołów klasowych, uwrażliwianie na problemy innych.
W Międzyklasowym Konkursie na prezentację multimedialną „Ja, moja klasa, moje gimnazjum” o Nagrodę Dyrektora wzięło czynny udział sześć klas. Klasy: I a, I d, I e, II a, II b, III c zaprezentowały swoje zdjęcia, filmiki, krótkie komentarze, które dają obraz atmosfery panującej w klasie, ilości zdarzeń, które uczniowie wspólnie przeżyli.
I miejsce zajęły klasa III c oraz II a, które opracowały bardzo osobiste, z krótkimi, ale trafnymi komentarzami prezentacje, wzbudzające w widzach pozytywne emocje. Dzięki nim poznajemy uczniów jako zespół klasowy. Bliskość, poczucie humoru, serdeczne relacje łączące uczniów i wychowawcę to pierwsze skojarzenia. Mocną stroną prezentacji jest retrospekcja, czyli pokazanie uczniów, klasy od pierwszych dni bycia w gimnazjum. II miejsce zajął projekt klasy I a, III miejsce – klasy II b i I e, a wyróżnienie trzymała klasa I d.
Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!!!


Celem kolejnego konkursu była zbiórka nakrętek z tworzywa sztucznego w ramach akcji „Nakrętkowa Częstochowa”. Udało nam się zebrać 149,15 kg. Najwięcej uzbierały klasy IIIa (30,787 kg) i IIc (30,047 kg), za co otrzymały I miejsce oraz Nagrody Dyrektora Gimnazjum.
Wszystkim Uczniom, Nauczycielom, Pracownikom Obsługi i Administracji, którzy wzięli udział w akcji bardzo, bardzo dziękujemy!
Dodane przez profi55 dnia 25-06-20150 Komentarzy ˇ 22 Czytań - Drukuj

List okolicznościowy Rzecznika Praw Dziecka
List okolicznościowy Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka skierowany do Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego.
List dostępny jest pod linkiem:
List
Dodane przez profi55 dnia 25-06-20150 Komentarzy ˇ 20 Czytań - Drukuj

Brawo Majka.....
Gratulacje dla Mai Zielińskiej
17 czerwca w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste podsumowanie II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Najnowszej Historii Polski. Konkurs, zorganizowanego przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy oraz Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka.
Nasza uczennica Maja Zielińska z klasy I c zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych. Maja przygotowała super ciekawą prezentację, która opowiadała o historii Jej rodziny w okresie burzliwych lat 80-tych XX wieku.
Uczennica przygotowała pracę pod kierunkiem nauczycielki historii Katarzyny Kosmali.
Dodane przez profi55 dnia 22-06-20150 Komentarzy ˇ 22 Czytań - Drukuj

Reforma podręcznikowa....


Dodane przez profi55 dnia 19-06-20150 Komentarzy ˇ 23 Czytań - Drukuj

IV Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny Mistrz Rachunku
28 maja 2015r. Jakub Piech klasa 3a, Oliwia Wróblewska klasa 2a, Julia Tomaniak klasa 1e reprezentowali nasze gimnazjum w IV Międzygimnazjalnym Konkursie Matematycznym Mistrz Rachunku”. Uczestnicy konkursu wykazali się dużymi umiejętnościami sprawnego wykonywania działań w zbiorze liczb rzeczywistych bez użycia kalkulatora. Jakub Piech na poziomie klas trzecich zdobył trzecie miejsce, Oliwia Wróblewska na poziomie klas drugich zdobyła czwarte miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Gratulujemy.

Dodane przez profi55 dnia 18-06-20150 Komentarzy ˇ 25 Czytań - Drukuj

List Ministra....
Dodane przez profi55 dnia 18-06-20150 Komentarzy ˇ 25 Czytań - Drukuj

Wyróżnienie dla naszej uczennicyDodane przez profi55 dnia 18-06-20150 Komentarzy ˇ 22 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>

Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

To chill or to plod - projekt eTwinning
Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Książki dla 1 klasy ...
Książki dla 1 klasy ...
RozRyfka
WITAM!
Rugby
Najciekawsze Tematy
Dyskoteki w Gim 7 ;D [208]
Dyskoteka Kiedy B... [170]
Najfajniejsi nauc... [152]
Zielona Szkoła [133]
7-emka [133]

Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 1100177 Unikalnych wizyt