Strona Główna


Forum


Gazetka


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Sukcesy


Kontakt


Nawigacja
Nasza szkoła
O szkole
Historia szkoły
Sztandar Szkoły
Patron szkoły
Kadra pedagogiczna
eTwinning
Comenius - EUROFOLIES
Comenius - EUROFOLIES 2
Kuźnia Talentów
Dzielnicowa Akademia Umiejętności
Projekt "Koniec języka za przewodnika"
Biblioteka szkolna
SKKT
Sportowa 7-ka
Klub Mediatora
Promocja zdrowia - żyj zdrowo
Szkoła bez barier
Projekt edukacyjny
Organizacja pracy
STATUT SZKOŁY
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Godziny pracy
Tygodniowy plan zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Dodatkowe dni wolne
Organizacja roku
Rozkład dzwonków
Wychowawcy klas
Opiekunowie sal
Harmonogram apeli
Harmonogram akademii
Oferta zajęć do wyboru
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla uczniów
Harmonogram obserwacji
Konkursy przedmiotowe 2014-2015
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Egzamin gimnazjalny
Wybór zawodu i szkoły
zasady rekrutacji
Życie szkoły
Aktualności
Pomysł na wkacje
Rekrutacja do klas I gimnazjum!
Nasze osiągnięcia
Program rządowy - Wyprawka szkolna
Pomoc stypendialna
Linki
Publikacje nauczycieli
Program Wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Podręczniki i programy
Wykaz podręczników 2014/2015
Programy nauczania 2014/2015
Dla rodziców
Karta informacyjna dla rodziców
Bezpieczny Internet
Migracja rodziców - o czym trzeba pamiętać
Pomoc psychologiczno - pedagogiczna
Moje dziecko w przedszkolu i szkole - poradnik dla rodziców
Osoby uprawnione do korzystania z przejazdów z ulgą
Galerie zdjęć
Galeria 2014/2015
Galeria 2013/2014
Galeria 2012/2013
Galeria 2011/2012
Kontakt
Forum
Gimczateria
Kontakt
Pomoce do lekcji
Równania reakcji
Wzory chemiczne
BIOLOGIA
Właściwości wodoru
Quiz o wodorze
Krzyżówka - powietrze
Projekt grupowy
Wykresy
Kurs HTML
wzory
oceny
Funkcja "jeżeli"
Arkusz - cwiczenia
Arkusz - sprawdzian
Google

GoogleSzukaj na WWW
Szukaj w Gim7
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 548
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: koonersters123
Ostatnio Widziani
profi5510:40:39
topio 3 tygodni
Zanetka 6 tygodni
sport10 tygodni
Ciszek2316 tygodni
maciej05120124 tygodni
lewap2125 tygodni
gonia48533 tygodni
Topio335 tygodni
Bet_3b36 tygodni

Przyjazne gimnazjum

Europejskie Partnerstwo Szkół

Socrate Comenius

Szkoła z klasą

Egzaminy gimnazjalne

XIII MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS SPRAWDŹ SWÓJ ANGIELSKI
Dnia 21 stycznia 2015 roku w Gimnazjum nr 7 imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie odbył się I etap XIII Międzygimnazjalnego Konkursu „Sprawdź Swój Angielski”, który pięć lat temu otrzymał rangę konkursu na szczeblu powiatowym. Organizatorkami konkursu są dwie nauczycielki języka angielskiego: mgr Ida Tamioła i mgr Katarzyna Sobieraj, patronat nad konkursem sprawuje Dyrektor Delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty, a sponsorem nagród jest Ogólnopolska Szkoła Językowa British School. W tym roku w konkursie udział wzięło 60 osób z 12 częstochowskich gimnazjów.
Konkurs ma stałą formę od początku jego powstania (od 2002 roku), a mianowicie w I etapie jest to test leksykalno-gramatyczny z którego można uzyskać 100 punktów maksymalnie. Dziesięciu najlepszych uczniów zakwalifikowało się do II etapu, który odbył się 25 marca 2015 roku. W drugim etapie sprawdzane były umiejętności językowe uczniów, a więc: rozumienie tekstu czytanego, słuchanego, wypowiedź pisemna i ustna. Wszyscy uczestnicy z II etapu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora: Ogólnopolską Szkołę Językową-British School. A oto nagrody dla najlepszych:
I miejsce- półroczny kurs językowy w British School
II miejsce- dwadzieścia godzin konwersacji z native speaker języka angielskiego
III miejsce- słownik WORDPOWER
Za udział w konkursie najlepsi- trzy pierwsze miejsca- dostaną również punkty do szkół ponadgimnazjalnych. Od IV miejsca wszyscy uczestnicy drugiego etapu dostaną nagrody książkowe. Oczekujemy na wyniki II etapu konkursu.


Etap pierwszy
etap drugi


Dodane przez profi55 dnia 26-02-20150 Komentarzy ˇ 5 Czytań - Drukuj

Dni Otwarte w Gimnazjum 7


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Gimnazjum nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie serdecznie zapraszają uczniów klas VI z wychowawcami oraz Rodziców na „Dni otwarte” w Gimnazjum nr 7 w Częstochowie, które odbędą się w dniach:


26 lutego 2015
w godzinach 8.30-11.30 dla uczniów szkół:
SP17, SP 32, SP 36,


27 lutego 2015
w godzinach 8.30-11.30 dla uczniów szkół:
SP20, SP26, SP34


Na odwiedzających czekają liczne atrakcje, udział w zajęciach otwartych, zapoznanie z ofertą szkoły.ZAPRASZAMY!!!

Dodane przez profi55 dnia 23-02-20150 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

Dni Otwarte
V LO im. Adama Mickiewicza w Częstochowie zaprasza uczniów do udziału w dniach otwartych, które odbędą się 19 i 20 marca 2015 roku w godzinach: 9:00- 14:00.
Dodane przez profi55 dnia 23-02-20150 Komentarzy ˇ 1 Czytań - Drukuj

DorastaMY, rozumieMY, odpowiadaMY
29 stycznia 2015r. w naszym gimnazjum odbyło się Międzyszkolne Spotkanie Dyskusyjne „DorastaMY, rozumieMY, odpowiadaMY” dla uczniów SP Nr 17, 20, 26, 32, 36 oraz uczniów klas I G 7.
Celem przedsięwzięcia było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, od czego zależy budowanie przyjaznej społeczności szkolnej, doskonalenie umiejętności radzenia sobie z emocjami w sytuacjach konfliktowych, wzbudzenie refleksji nad tym, czym jest odpowiedzialność (również w wymiarze prawnym) za swoje zachowanie.
Ekspertem podczas spotkania była pani Alina Kula, Kurator Okręgowy Sądu Okręgowego w Częstochowie, która przedstawiła problematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich.
W świat emocji wprowadził nas taniec i muzyka (etiuda taneczna przepięknie wykonana przez Weronikę Orzechowską i Sylwię Bednarek, uczennice kl. IIb). Uczniowie mieli okazję zobaczyć scenki obrazujące różne typy zachowań w sytuacjach konfliktowych oraz techniki wykorzystywane w sytuacjach trudnych, gdy chcemy obronić swoje zdanie, zadbać o swoje prawa, nie naruszając praw innych (rewelacyjnie „odegranych” przez Andżelikę Matusz, Olka Walczaka, Radka Wołyńca).
Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych, które poprowadziły: p. A. Szwarlik, pedagog i terapeuta PPP Nr 3, p. K. Drążek- Pasternak, nauczyciel, a jednocześnie instruktor tańca ZSZ im. St. W. Reymonta oraz p. I. Gajdek i p. Ż. Trąbczyńska, nauczycielki G7.
Interesująco, niebanalnie, profesjonalnie, z poczuciem humoru i nadzieją na... spotkanie za rok – to opinie uczestników przedsięwzięcia.
Dodane przez profi55 dnia 09-02-20150 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj

Współpraca z organizacją studencką
Zapraszamy Państwa szkołę do udziału w projekcie EkoSzkoła organizowanym przez studenckie forum Business Centre Club. Projekt polega na zbiórce zużytych tonerów oraz kartridży do drukarek. W załączniku przesyłam opis projektu. Zbiórka została zaplanowana od połowy lutego do końca maja. Zachęcam do udziału w projekcie. W razie pytań proszę o kontakt

Z poważaniem:
Paweł Biskup koordynator projektu
Studenckie Forum BCC Częstochowa
tel. 509371131
Dodane przez profi55 dnia 29-01-20150 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj

Dzień Patrona

28 stycznia 2015 r. odbył się międzyklasowy konkurs recytatorski pod hasłem „ Ocalić od zapomnienia”. Uczniowie prezentowali wybrane przez siebie utwory K.I. Gałczyńskiego. Dobór repertuaru był różnorodny. Występujący przygotowali interpretacje wierszy lirycznych, refleksyjnych i satyrycznych. Najbardziej urzekła komisję „ Rozmowa liryczna” w wykonaniu Jakuba Sikory kl. II b i Julii Tomaniak kl. I e. Ta para otrzymała I- miejsce. II- miejsce przyznano Andżelice Matusz kl. IIIc i Karolinie Jarkiewicz kl. II b, a III- miejsce otrzymała Natalia Kowalik kl. I b. Wiersz w wykonaniu tej uczennicy spodobał się też publiczności, która przyznała jej swą nagrodę.
Dodane przez profi55 dnia 29-01-20150 Komentarzy ˇ 13 Czytań - Drukuj

TARGI EDUKACYJNE
TARGI EDUKACYJNE 27 lutego 2015 r.
W NAJWIĘKSZEJ GALERII HANDLOWEJ W CZĘSTOCHOWIE GALERIA JURAJSKA


BEZPŁATNY WSTĘP DLA ODWIEDZAJĄCYCH TARGI EDUKACYJNE

Targi EDUKACYJNE, to najlepszy przewodnik dla osób poszukujących informacji na temat możliwości edukacyjnych, a także stojących przed wyborem najlepszej formy kształcenia.
Celem organizacji targów jest prezentacja bogatej oferty szkół publicznych i prywatnych. Jako doświadczeni organizatorzy dajemy możliwość zapoznania się z propozycjami uczelni wyższych a także
szkół: policealnych, językowych i innych wspomagających rozwój pasji życiowych.

Targi Edukacyjne mają charakter kompleksowy to znaczy, że oferta wystawców jest skierowana do tych, którzy myślą o kontynuowaniu edukacji na uniwersytetach, uczelniach medycznych, technicznych, uczelniach niepaństwowych czy w szkołach policealnych, a także dla tych, którzy myślą o połączeniu nauki z pracą. Targi dają możliwość rozmowy z przedstawicielami i nauczycielami, co z pewnością może pomóc w wyborze drogi życiowej.


Ponadto na Targi zaprosimy: Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie z ofertą dla tegorocznych absolwentów, Punkty Pośrednictwa Pracy z ofertami pracy wakacyjnej i krótkoterminowej, Wojskową Komendę Uzupełnień z propozycjami dla tych, którzy planują karierę związaną ze studiami wojskowymi.

W ramach Targów przewidziany jest także Kiermasz Starej Książki.

MULTIMEDIALNA KAMPANIA REKLAMOWA TARGÓW EDUKACYJNYCH będzie prowadzona z wykorzystaniem: radia, monitorów, plakatów. Informacja i reklama Targów znajdzie się również na portalach społecznościowych i w gazecie Życie Częstochowy i Powiatu.

Uczelnie i instytucje które nie będą uczestniczyły w targach, będą miały możliwość zamieszczenia swojej oferty w dodatku specjalnym – EDUKACJA który ukaże się w gazecie Życie Częstochowy i Powiatu w dniu 27 lutego. Gazeta będzie bezpłatnie kolportowana podczas TARGÓW w Galerii Jurajskiej i będzie również dostępna w sieciach: Kolportera, Ruchu, Inmedio i Garmondu.
Dodane przez profi55 dnia 29-01-20150 Komentarzy ˇ 12 Czytań - Drukuj

Dzień Ochrony Danych Osobowych

W dniu 28 stycznia przypada Dzień Ochrony Danych Osobowych, w dniu 10 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu.
Patronat nad Dniem Ochrony Danych Osobowych sprawuje Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.
Jak duże znaczenie ma ochrona danych przekonujemy się na każdy kroku.
Kod, hasło, pin, login to znaki XXI wieku. Wszystko, co znajdziesz i czym dzielisz się z innymi w Sieci, to informacje. Informacja stała się bardzo cennym towarem.
Dlatego tak dużego znaczenia nabiera potrzeba ochrony prywatności i swoich danych osobowych.
A danymi osobowymi jest nie tylko PESEL, imię i nazwisko, czy data urodzenia.
Są nimi wszelkie informacje, które pozwalają na zidentyfikowanie nas. Mamy prawo do ochrony danych osobowych.
Aby zadbać o swoja prywatność i ochronę danych osobowych musimy znać odpowiedź m. in. na takie pytania:
Co to są dane wrażliwe?, Dlaczego PESEL należy podawać tylko osobom uprawnionym?,
Czy na przetwarzanie naszych danych osobowych musimy wyrazić zgodę?,
Co w sposób nie budzący wątpliwości powinno wynikać z treści zgody na przetwarzanie danych osobowych?,
Jakie są zasady bezpieczeństwa ochrony danych osobowych w Sieci?, Czy to, co umieściłeś w Sieci na zawsze tam zostanie?
Jakie są cechy bezpiecznego hasła?, Co zrobić, gdy otrzymujemy podejrzane e-maile?,
Jak reagować w sytuacji, kiedy trafisz na stronę ze szkodliwymi treściami?, Co zrobić w sytuacji cyberprzemocy?
Nasza szkoła bierze udział w V edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”.
Uczniowie biorą udział w szkoleniach „ABC ochrony danych osobowych”, „Ochrona danych osobowych w Internecie prowadzonych przez p. M. Celeban, koordynatora projektu.
26 stycznia tej problematyce poświęcone było spotkanie całej społeczności szkolnej, po czym wychowawcy przeprowadzili zajęcia przygotowujące młodzież do Konkursu wiedzy nt. ochrony danych osobowych
.

Dodane przez profi55 dnia 28-01-20150 Komentarzy ˇ 13 Czytań - Drukuj

Już niedługo ferie....
List okolicznościowy Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka skierowany do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych.

List
Dodane przez profi55 dnia 14-01-20150 Komentarzy ˇ 19 Czytań - Drukuj

ALE KLASA
Pierwsze decyzje, związane z wyborem przyszłego zawodu, młody człowiek musi podejmować już w gimnazjum, wybierając liceum i profil klasy. Chcąc im w tym pomóc, od kilku numerów tygodnika edukacyjnego Eduseja prowadzimy rubrykę Twoja przyszłość. Prezentujemy w niej nowe i ciekawe zawody, piszemy o predyspozycjach i wymaganiach koniecznych do ich wykonywania oraz możliwościach kształcenia się w wybranym kierunku. W najnowszym 15 numerze, porady dla tych, którzy marzą o pracy w telewizji i przy filmie jako operatorzy filmowi. Poza tym w numerze: kolejny test z historii, wiersz na egzaminie gimnazjalnym, powtórka romantyzmu, a w dziale gramatycznym przypomnienie składni.

Zapraszam do bezpłatnego pobrania najnowszego numeru Edusei ze strony Ale klasa.
Dodane przez profi55 dnia 14-01-20150 Komentarzy ˇ 25 Czytań - Drukuj

Klub Młodego Wolontariusza – co robimy?
W dniu 5 grudnia 2014r. uczennice należące do Klubu Młodego Wolontariusza wzięły udział w mikołajkowym spotkaniu grupy wsparcia działającej przy Poradni Paliatywnej. W spotkaniu brały udział dzieci i dorośli. Po wysłuchaniu montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez gimnazjalistów ze Starczy wolontariuszki z „Siódemki” zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Gry i ćwiczenia nawiązywały do tematyki bożonarodzeniowej. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczennic, ich uśmiechu i życzliwości udało się zachęcić wszystkich do zabawy i sprawić, że choć na chwilę uczestnicy spotkania zapomnieli o cierpieniu z powodu swojej choroby lub utraty najbliższych.

Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 7 włączyli się w realizację projektu „Tolerancja dla Niepełnosprawności”. Tym razem w dniu 10 grudnia 2014r. wzięliśmy udział w spotkaniu z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, którzy przychodzą do świetlicy BETEL, przy ul. Słowackiego. Występ cheerleaderek wzbudził ogromne zainteresowanie, a wspólne wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych według pomysłu i pomocy uczennic z Klubu Młodego Wolontariusza był czasem na spotkanie dwóch światów, których bliskość jest możliwa dzięki uśmiechowi i życzliwości.

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza w dniach 8 – 16.12.14r. zorganizowali wśród uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 7 zbiórkę zabawek, gier planszowych, przyborów szkolnych na rzecz Hospicjum Dziecięcego przy ul. Krakowskiej w Częstochowie. Dary zostały przekazane 18 grudnia 2014r.
Za wszystkie podarunki serdecznie dziękujemy!

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza

wolontariusze 1
wolontariusze 2
Dodane przez profi55 dnia 19-12-2014Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 31 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 57 1 2 3 4 > >>

Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

To chill or to plod - projekt eTwinning
Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Książki dla 1 klasy ...
Książki dla 1 klasy ...
RozRyfka
WITAM!
Rugby
Najciekawsze Tematy
Dyskoteki w Gim 7 ;D [208]
Dyskoteka Kiedy B... [170]
Najfajniejsi nauc... [152]
Zielona Szkoła [133]
7-emka [133]

Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 1022100 Unikalnych wizyt