Strona Główna


Forum


Gazetka


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Sukcesy


Kontakt


Nawigacja
Nasza szkoła
O szkole
Historia szkoły
Sztandar Szkoły
Patron szkoły
Kadra pedagogiczna
eTwinning
Comenius - EUROFOLIES
Comenius - EUROFOLIES 2
Kuźnia Talentów
Dzielnicowa Akademia Umiejętności
Projekt "Koniec języka za przewodnika"
Biblioteka szkolna
SKKT
Sportowa 7-ka
Klub Mediatora
Promocja zdrowia - żyj zdrowo
Szkoła bez barier
Projekt edukacyjny
Organizacja pracy
STATUT SZKOŁY
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Godziny pracy
Tygodniowy plan zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Dodatkowe dni wolne
Organizacja roku
Rozkład dzwonków
Wychowawcy klas
Opiekunowie sal
Harmonogram apeli
Harmonogram akademii
Oferta zajęć do wyboru
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla uczniów
Harmonogram obserwacji
Konkursy przedmiotowe 2014-2015
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Egzamin gimnazjalny
Wybór zawodu i szkoły
Życie szkoły
Aktualności
Pomysł na wkacje
Rekrutacja do klas I gimnazjum!
Nasze osiągnięcia
Program rządowy - Wyprawka szkolna
Pomoc stypendialna
Linki
Publikacje nauczycieli
Program Wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Podręczniki i programy
Wykaz podręczników 2014/2015
Programy nauczania 2014/2015
Dla rodziców
Karta informacyjna dla rodziców
Bezpieczny Internet
Migracja rodziców - o czym trzeba pamiętać
Pomoc psychologiczno - pedagogiczna
Moje dziecko w przedszkolu i szkole - poradnik dla rodziców
Osoby uprawnione do korzystania z przejazdów z ulgą
Galerie zdjęć
Galeria 2014/2015
Galeria 2013/2014
Galeria 2012/2013
Galeria 2011/2012
Kontakt
Forum
Gimczateria
Kontakt
Pomoce do lekcji
Równania reakcji
Wzory chemiczne
BIOLOGIA
Właściwości wodoru
Quiz o wodorze
Krzyżówka - powietrze
Projekt grupowy
Wykresy
Kurs HTML
wzory
oceny
Funkcja "jeżeli"
Arkusz - cwiczenia
Arkusz - sprawdzian
Google

GoogleSzukaj na WWW
Szukaj w Gim7
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 546
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: abigail02
Ostatnio Widziani
profi55 2 dni
Zanetka 5 dni
topio 2 tygodni
Ciszek23 3 tygodni
sport 5 tygodni
maciej05120111 tygodni
lewap2112 tygodni
gonia48520 tygodni
Topio322 tygodni
Bet_3b23 tygodni

Przyjazne gimnazjum

Europejskie Partnerstwo Szkół

Socrate Comenius

Szkoła z klasą

Egzaminy gimnazjalne

Konwersacje z języka niemieckiego w Instytucie Goethego
W czwartek 20 listopada grupa uczniów klas trzecich naszego gimnazjum wzięła udział w konwersacjach z języka niemieckiego w krakowskim Instytucie Goethego; był to już siódmy cykl spotkań prowadzony przez lektora niemieckiego pana Andreasa Kotz.
Nasz pobyt rozpoczęliśmy od poszukiwania w Krakowie śladów kultury niemiecko – austriackiej rozwiązując zadania, cieszącej się ogromną popularnością wśród uczniów, gry miejskiej Stadtralley. Następnie przeszliśmy do ‘szlifowania’ naszego języka niemieckiego, prowadząc w zabytkowych, wielowiekowych pomieszczeniach Instytutu Goethego konwersacje na tematy dnia codziennego oraz tematy związane z kulturą krajów niemieckojęzycznych. Wysiłek uczniów w pokonywaniu bariery językowej został doceniony i nagrodzony wesołymi upominkami przez lektora pana Andreasa Kotz.
Po południu natomiast pogłębialiśmy swoją wiedzę z zakresu historii i architektury Polski zwiedzając z przewodnikiem piękne Komnaty Królewskie na Wawelu oraz wystawę Wawel zaginiony.
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywny udział w konwersacjach oraz za chęć doskonalenia swoich kompetencji językowych z języka niemieckiego .

Anna Machura
organizator wyjazdu

Dodane przez profi55 dnia 26-11-20140 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

Platforma edukacyjna
Pod adresem www.knowerline.com znajduje się stworzona przez jednego z mieszkańców Częstochowy internetowa platforma edukacyjna umożliwiająca korzystanie w trybie online z korepetycji, konsultacji z ekspertami z zakresu wielu przedmiotów objętych programem nauczania na wszystkich etapach edukacyjnych oraz organizację kursów i szkoleń.
W związku z tym, że pomoc ekspertów w niektórych przypadkach może się wiązać z kosztami finansowymi, ewentualne skorzystanie z możliwości stworzonych poprzez ww. platformę pozostawiam do Państwa uznania.Z poważaniem
Magdalena Dębska
p.o. Naczelnika wydziału Edukacji
Dodane przez profi55 dnia 25-11-20140 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

Aktywny rozwój
Stowarzyszenie Aktywny Rozwój z Dąbrowy Górniczej realizuje program promujący edukację komplementarną tj. łączenie klasycznych form nauczania z nowoczesnymi metodami stosowanymi w e-learningu i przez trenerów sportowych. Jak twierdzą autorzy - program wzbogaca rozwój ucznia tradycyjnej szkoły o dodatkowe bodźce, ułatwia samodzielną naukę i poszerzanie zainteresowań, a poprzez trening sportowy pomaga kształtować pożądane cechy charakteru uczniów. Tym samym, wykorzystując nowoczesne trendy w dziedzinie nauczania, realizuje priorytety Ministerstwa Edukacji: podnoszenie poziomu kształcenia i obniżanie poziomu agresji w szkołach.

Z poważaniem
Magdalena Dębska
p.o. Naczelnika Wydziału Edukacji

Więcej informacji o Stowarzyszeniu i programie można znaleźć na stronie www.aktywnyrozwoj.org.pl
Dodane przez profi55 dnia 25-11-20140 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

Warsztaty edukacyjne
Miło nam poinformować, że IX LO im. C.K Norwida organizuje warsztaty edukacyjne dla uczniów gimnazjów. Planujemy przeprowadzenie serii tych zajęć dla zainteresowanych uczniów (niekoniecznie zorganizowanych grup) Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przekazanie tej informacji Państwa uczniom oraz umożliwienie wywieszenia plakatów w Państwa placówce.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
Dyrekcja i nauczyciele IX LO im.C.K Norwida


plakat
Dodane przez profi55 dnia 25-11-20140 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj

20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka
Wspólny list Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i Ministra Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka oraz przypadającą również w tym dniu 25. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Trudno dziś wyobrazić sobie ochronę praw dziecka bez Konwencji o Prawach Dziecka. Dziś jest ona uznawana za dokument o znaczeniu podstawowym dla międzynarodowej ochrony praw człowieka. Dlatego też z dumą możemy podkreślać, że jej powstanie jest jednym z najcenniejszych polskich osiągnięć na arenie międzynarodowej w dziedzinie walki o prawa dzieci.

Na Polsce jako inicjatorze prac nad stworzeniem Konwencji ciąży szczególne zobowiązanie do pielęgnowania i stałego urzeczywistniania postanowień Konwencji w codziennym życiu.

Uchwalenie przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka niewątpliwie będzie sprzyjało dyskusji o prawach dziecka, będzie również doskonałym momentem do realizacji ciekawych zajęć i przedsięwzięć związanych z poszerzaniem wiedzy na temat praw najmłodszych obywateli.

Mając powyższe na uwadze, w imieniu Rzecznika Praw Dziecka serdecznie zapraszam do podejmowania aktywności i świętowania tego wspaniałego jubileuszu.

Poniżej link do spotu najnowszej kampanii społecznej RPD oraz plakatów .

Spot i plakaty
List
Dodane przez profi55 dnia 14-11-20140 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj

Europejska Odznaka Jakości eTwinning

Centralne Biuro Programu eTwinning przyznało naszej szkole Europejską Odznakę Jakości za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning

"European competition module 3: To chill or to plod?".

Projekt ten został wcześniej uhonorowany Krajową Odznaką Jakości oraz zajął pierwsze miejsce w zorganizowanym przez Niemiecki Biuro eTwinning konkursie pod hasłem „Jak chcemy żyć w Europie?”

Dodane przez topio dnia 04-11-20140 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj

Otwarcie Sali Gimnastycznej - 03.11.2014
Uroczyste otwarcie hali sportowej przy Gimnazjum nr 7

3 listopada 2014 r. w Gimnazjum nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk, Zastępcy Prezydenta Miasta - Jarosław Marszałek oraz Ryszard Stefaniak, Przewodniczący Rady Miasta - Zdzisław Wolski, miejscy radni, radni dzielnicy, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, firm wykonawczych i nadzoru inwestycyjnego, dyrektorzy okolicznych szkół oraz wielu innych wspaniałych gości, bez których uroczystość ta nie byłaby tak udana. Jako pierwsza zabrała głos Dyrektor Gimnazjum nr 7 Joanna Ziółkowska - Nowak, która przywitała zebranych gości oraz podziękowała wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania hali. Ważnym punktem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie nowo wybudowanego obiektu. Następnie w swoim wystąpieniu pani dyrektor przedstawiła długą historię starań o nowoczesną halę sportową. Podkreśliła znaczenie tej inwestycji dla całej społeczności szkolnej i lokalnej. Dumę i radość z powstania hali wyraził też w swoim przemówieniu prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Część oficjalną zakończył piękny program artystyczno - sportowy, w trakcie którego wskrzeszono ducha olimpiad, przypominano historię i niezmienne idee sportu, jego piękno oraz zasady walki fair play. Z wielką ekspresją i zaangażowaniem zaprezentowali go uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum, w tym aktor Kamil Gajdek i komentator sportowy Filip Adamus. Zgromadzeni w hali mogli także obejrzeć pokaz sztuk walki przygotowany przez Szkołę Karate „ Uechi - Ryu”. Na zakończenie Dyrektor Gimnazjum nr 7 zaprosiła gości do obejrzenia okolicznościowych wystaw i ekspozycji oraz podziękowała wszystkim za udział w tej ważnej dla szkoły uroczystości. Dużą atrakcją okazał się miniturniej piłki siatkowej, w którym zmierzyli się samorządowcy, nauczyciele, uczniowie oraz przyjaciele szkoły. Goście upamiętnili swój pobyt poprzez wpisanie się do księgi pamiątkowej.
Po uroczystym otwarciu hali odbył się piknik środowiskowy, podczas którego wszyscy obecni mogli obejrzeć m.in. występ zespołu „ Stokrotki ”, pokaz tańca Studia Tańca „ Step By Step”, pokaz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa - Błeszno oraz występ naszych cheerleaderek. Całą imprezę zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni.
Od tego momentu mamy piękną, komfortową halę, dlatego nasza radość jest ogromna. Obiekt składa się z dwóch części. W pierwszej - wyższej znajduje się sala gimnastyczna wyposażona w boiska - główne do koszykówki i siatkówki oraz trzy boiska treningowe do tych dyscyplin sportowych. Powstały też trybuny teleskopowe dla ok. 100 osób. Drugą część, niższą przeznaczono na pomieszczenia socjalne, dydaktyczne i magazynowe. W budynku hali powstała również siłownia wyposażona w profesjonalny sprzęt sportowy oraz sala do aerobiku. Obiekt jest nowoczesny i piękny, a uczniowie nie mogą się już doczekać lekcji wychowania fizycznego w nowej hali.
zobacz inne fotki:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Dodane przez profi55 dnia 04-11-2014Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 16 Czytań - Drukuj

Zespół Taneczny "Siódemka" na otwarciu Węzła DK-1 w Częstochowie
Kolejny raz uczennice należące do Szkolnego Zespołu Tanecznego "SIÓDEMKA" uczestniczyły w niezwykłym wydarzeniu w naszym mieście. 12 października cheerleaderki na specjalne zaproszenie Radnego Miasta Częstochowy Dariusza Kapinosa pokazały swoje taneczne umiejętności na scenie tuż po koncercie Kamila Bednarka, z którym miały okazję spotkać się osobiście. Nie zabrakło autografów, pamiątkowych zdjęć również z innymi osobistościami m.in bokserem Andrzejem Gołotą czy Prezydentem Miasta Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem. Nikola Polańska, Natalia Morka, Weronika Orzechowska, Sylwia Bednarek i Maja Tomczyk honorowo przecinały wstęgę otwarcia Węzła DK-1 z samym Prezydentem naszego miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem. Dumny opiekun: Żaneta Trąbczyńska

Dodane przez sport dnia 21-10-20140 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Tolerancja dla Niepełnosprawności
W dniu 29 września 2014r. w Urzędzie Miasta Częstochowy odbyło się spotkanie uczniów Gimnazjum nr 7, 8, 9 z wiceprezydentem Częstochowy panem Ryszardem Stefaniakiem. Podczas spotkania podsumowano dwuletni projekt „Tolerancja dla Niepełnosprawności”, dyskutowano nt. nowych form realizacji tegoż projektu. Uczniom wyjątkowo zaangażowanym w realizację działań na rzecz tolerancji dla niepełnosprawności pan Ryszard Stefaniak wręczył listy gratulacyjne. Wyróżnieni uczniowie, to: Natalia Moczadłowska, Dominika Patyk, Dominika Siudak, Ola Suliga, Kacper Churas.

Przyłączamy się do gratulacji!!!
Dodane przez profi55 dnia 20-10-20140 Komentarzy ˇ 8 Czytań - Drukuj

Wyróżnienia w konkursach
W dniu 17 października 2014r. w sali reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego prezydent Częstochowy pan Krzysztof Matyjaszczyk wręczył nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie zorganizowanym w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Laureatką konkursu została m.in. Natalia Rogala, uczennica klasy Ia.
Kolejnym konkursem, w którym doceniony został talent naszych uczennic, to konkurs plastyczny nt. „Oblicza uzależnień”. I miejsce zajęła Zuzanna Dobosz, uczennica kl. IIIa, a wyróżnienie Dominika Szczepanik, absolwentka Siódemki.

Gratulacje!!!10
Dodane przez profi55 dnia 20-10-20140 Komentarzy ˇ 9 Czytań - Drukuj

Międzyklasowy konkurs „Nakrętkowa Siódemka”
Wkręćcie się w zbiórkę nakrętek!

Nim wyrzucisz zakrętkę z butelki po wodzie czy soku - zastanów się. Dzięki niepozornym kawałkom plastiku możesz pomóc tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują. Po raz kolejny rusza NAKRĘTKOWA CZĘSTOCHOWA. Po raz kolejny Gimnazjum nr 7 włącza się w tę akcję.
W roku szkolnym 2014/2015 zbieramy na opłacenie rehabilitacji 4-letniej Madzi Czerepak, która cierpi na porażenie dziecięce.
Choć jedna nakrętka wiosny nie czyni, gdy uzbierają się ich kilogramy, a potem tony, można zdziałać naprawdę sporo. Chodzi o wszelkie nakrętki wykonane z tworzywa sztucznego (HDPE) - twardego, o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, które można bezpiecznie (bo nie wytwarza szkodliwych dla środowiska i ludzi substancji) przerobić na coś innego. Są to plastikowe nakrętki z pojemników po napojach, kawach rozpuszczalnych, kosmetykach (kremach, szamponach, płynach do kąpieli, mydłach w płynie), chemii gospodarczej (np. po płynach do mycia naczyń).
Ogłaszam międzyklasowy konkurs „Nakrętkowa Siódemka”, który będzie trwać do 6 czerwca 2015r.
Zespoły klasowe zbierają nakrętki i przekazują do pedagoga szkolnego, p. Anny Sitek. Nakrętki są przeliczane przez wolontariuszy. Wyłonienie zwycięskiego zespołu klasowego odbywać się będzie w następujący sposób: ilość przekazanych nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia danej klasy. Zwycięzcą konkursu zostanie klasa, w której wypadnie największa ilość przyniesiona przez jednego ucznia. Na zwycięską klasę czeka nagroda!!!

Zachęcam i zapraszam do udziału w konkursie!


dyrektor gimnazjum – J. Ziółkowska-Nowak
Dodane przez profi55 dnia 20-10-20140 Komentarzy ˇ 11 Czytań - Drukuj

Strona 1 z 59 1 2 3 4 > >>

Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

To chill or to plod - projekt eTwinning
Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Książki dla 1 klasy ...
Książki dla 1 klasy ...
RozRyfka
WITAM!
Rugby
Najciekawsze Tematy
Dyskoteki w Gim 7 ;D [208]
Dyskoteka Kiedy B... [170]
Najfajniejsi nauc... [152]
Zielona Szkoła [133]
7-emka [133]

Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 983211 Unikalnych wizyt