Strona Główna


Forum


Gazetka


Galeria


Linki


Rejestracja


Szukaj


Sukcesy


Kontakt


Nawigacja
Nasza szkoła
O szkole
Historia szkoły
Sztandar Szkoły
Patron szkoły
Kadra pedagogiczna
eTwinning
Comenius - EUROFOLIES
Comenius - EUROFOLIES 2
Kuźnia Talentów
Dzielnicowa Akademia Umiejętności
Projekt "Koniec języka za przewodnika"
Biblioteka szkolna
SKKT
Sportowa 7-ka
Klub Mediatora
Promocja zdrowia - żyj zdrowo
Szkoła bez barier
Projekt edukacyjny
Organizacja pracy
STATUT SZKOŁY
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Godziny pracy
Tygodniowy plan zajęć
Zajęcia pozalekcyjne
Dodatkowe dni wolne
Organizacja roku
Rozkład dzwonków
Wychowawcy klas
Opiekunowie sal
Harmonogram apeli
Harmonogram akademii
Oferta zajęć do wyboru
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla uczniów
Harmonogram obserwacji
Konkursy przedmiotowe 2014-2015
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Egzamin gimnazjalny
Wybór zawodu i szkoły
Życie szkoły
Aktualności
Pomysł na wkacje
Rekrutacja do klas I gimnazjum!
Nasze osiągnięcia
Program rządowy - Wyprawka szkolna
Pomoc stypendialna
Linki
Publikacje nauczycieli
Program Wychowawczy
Szkolny Program Profilaktyki
Podręczniki i programy
Wykaz podręczników 2014/2015
Programy nauczania 2014/2015
Dla rodziców
Karta informacyjna dla rodziców
Bezpieczny Internet
Migracja rodziców - o czym trzeba pamiętać
Pomoc psychologiczno - pedagogiczna
Moje dziecko w przedszkolu i szkole - poradnik dla rodziców
Osoby uprawnione do korzystania z przejazdów z ulgą
Galerie zdjęć
Galeria 2014/2015
Galeria 2013/2014
Galeria 2012/2013
Galeria 2011/2012
Kontakt
Forum
Gimczateria
Kontakt
Pomoce do lekcji
Równania reakcji
Wzory chemiczne
BIOLOGIA
Właściwości wodoru
Quiz o wodorze
Krzyżówka - powietrze
Projekt grupowy
Wykresy
Kurs HTML
wzory
oceny
Funkcja "jeżeli"
Arkusz - cwiczenia
Arkusz - sprawdzian
Google

GoogleSzukaj na WWW
Szukaj w Gim7
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 546
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: abigail02
Ostatnio Widziani
Zanetka 1 dzień
profi55 2 dni
topio 1 tydzień
Ciszek23 2 tygodni
sport 4 tygodni
maciej05120110 tygodni
lewap2111 tygodni
gonia48520 tygodni
Topio321 tygodni
Bet_3b22 tygodni

Przyjazne gimnazjum

Europejskie Partnerstwo Szkół

Socrate Comenius

Szkoła z klasą

Egzaminy gimnazjalne

20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka
Wspólny list Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka i Ministra Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka oraz przypadającą również w tym dniu 25. rocznicą uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Trudno dziś wyobrazić sobie ochronę praw dziecka bez Konwencji o Prawach Dziecka. Dziś jest ona uznawana za dokument o znaczeniu podstawowym dla międzynarodowej ochrony praw człowieka. Dlatego też z dumą możemy podkreślać, że jej powstanie jest jednym z najcenniejszych polskich osiągnięć na arenie międzynarodowej w dziedzinie walki o prawa dzieci.

Na Polsce jako inicjatorze prac nad stworzeniem Konwencji ciąży szczególne zobowiązanie do pielęgnowania i stałego urzeczywistniania postanowień Konwencji w codziennym życiu.

Uchwalenie przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka dnia 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka niewątpliwie będzie sprzyjało dyskusji o prawach dziecka, będzie również doskonałym momentem do realizacji ciekawych zajęć i przedsięwzięć związanych z poszerzaniem wiedzy na temat praw najmłodszych obywateli.

Mając powyższe na uwadze, w imieniu Rzecznika Praw Dziecka serdecznie zapraszam do podejmowania aktywności i świętowania tego wspaniałego jubileuszu.

Poniżej link do spotu najnowszej kampanii społecznej RPD oraz plakatów .

Spot i plakaty
List
Dodane przez profi55 dnia 14-11-20140 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

Europejska Odznaka Jakości eTwinning

Centralne Biuro Programu eTwinning przyznało naszej szkole Europejską Odznakę Jakości za wspaniałą pracę w projekcie eTwinning

"European competition module 3: To chill or to plod?".

Projekt ten został wcześniej uhonorowany Krajową Odznaką Jakości oraz zajął pierwsze miejsce w zorganizowanym przez Niemiecki Biuro eTwinning konkursie pod hasłem „Jak chcemy żyć w Europie?”

Dodane przez topio dnia 04-11-20140 Komentarzy ˇ 2 Czytań - Drukuj

Otwarcie Sali Gimnastycznej - 03.11.2014
Uroczyste otwarcie hali sportowej przy Gimnazjum nr 7

3 listopada 2014 r. w Gimnazjum nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Częstochowie odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej. Swoją obecnością zaszczycili nas Prezydent Miasta Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk, Zastępcy Prezydenta Miasta - Jarosław Marszałek oraz Ryszard Stefaniak, Przewodniczący Rady Miasta - Zdzisław Wolski, miejscy radni, radni dzielnicy, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, firm wykonawczych i nadzoru inwestycyjnego, dyrektorzy okolicznych szkół oraz wielu innych wspaniałych gości, bez których uroczystość ta nie byłaby tak udana. Jako pierwsza zabrała głos Dyrektor Gimnazjum nr 7 Joanna Ziółkowska - Nowak, która przywitała zebranych gości oraz podziękowała wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania hali. Ważnym punktem uroczystości było symboliczne przecięcie wstęgi oraz poświęcenie nowo wybudowanego obiektu. Następnie w swoim wystąpieniu pani dyrektor przedstawiła długą historię starań o nowoczesną halę sportową. Podkreśliła znaczenie tej inwestycji dla całej społeczności szkolnej i lokalnej. Dumę i radość z powstania hali wyraził też w swoim przemówieniu prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Część oficjalną zakończył piękny program artystyczno - sportowy, w trakcie którego wskrzeszono ducha olimpiad, przypominano historię i niezmienne idee sportu, jego piękno oraz zasady walki fair play. Z wielką ekspresją i zaangażowaniem zaprezentowali go uczniowie i absolwenci naszego gimnazjum, w tym aktor Kamil Gajdek i komentator sportowy Filip Adamus. Zgromadzeni w hali mogli także obejrzeć pokaz sztuk walki przygotowany przez Szkołę Karate „ Uechi - Ryu”. Na zakończenie Dyrektor Gimnazjum nr 7 zaprosiła gości do obejrzenia okolicznościowych wystaw i ekspozycji oraz podziękowała wszystkim za udział w tej ważnej dla szkoły uroczystości. Dużą atrakcją okazał się miniturniej piłki siatkowej, w którym zmierzyli się samorządowcy, nauczyciele, uczniowie oraz przyjaciele szkoły. Goście upamiętnili swój pobyt poprzez wpisanie się do księgi pamiątkowej.
Po uroczystym otwarciu hali odbył się piknik środowiskowy, podczas którego wszyscy obecni mogli obejrzeć m.in. występ zespołu „ Stokrotki ”, pokaz tańca Studia Tańca „ Step By Step”, pokaz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej Częstochowa - Błeszno oraz występ naszych cheerleaderek. Całą imprezę zakończył wspaniały pokaz sztucznych ogni.
Od tego momentu mamy piękną, komfortową halę, dlatego nasza radość jest ogromna. Obiekt składa się z dwóch części. W pierwszej - wyższej znajduje się sala gimnastyczna wyposażona w boiska - główne do koszykówki i siatkówki oraz trzy boiska treningowe do tych dyscyplin sportowych. Powstały też trybuny teleskopowe dla ok. 100 osób. Drugą część, niższą przeznaczono na pomieszczenia socjalne, dydaktyczne i magazynowe. W budynku hali powstała również siłownia wyposażona w profesjonalny sprzęt sportowy oraz sala do aerobiku. Obiekt jest nowoczesny i piękny, a uczniowie nie mogą się już doczekać lekcji wychowania fizycznego w nowej hali.
zobacz inne fotki:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Dodane przez profi55 dnia 04-11-2014Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 14 Czytań - Drukuj

Zespół Taneczny "Siódemka" na otwarciu Węzła DK-1 w Częstochowie
Kolejny raz uczennice należące do Szkolnego Zespołu Tanecznego "SIÓDEMKA" uczestniczyły w niezwykłym wydarzeniu w naszym mieście. 12 października cheerleaderki na specjalne zaproszenie Radnego Miasta Częstochowy Dariusza Kapinosa pokazały swoje taneczne umiejętności na scenie tuż po koncercie Kamila Bednarka, z którym miały okazję spotkać się osobiście. Nie zabrakło autografów, pamiątkowych zdjęć również z innymi osobistościami m.in bokserem Andrzejem Gołotą czy Prezydentem Miasta Częstochowy Krzysztofem Matyjaszczykiem. Nikola Polańska, Natalia Morka, Weronika Orzechowska, Sylwia Bednarek i Maja Tomczyk honorowo przecinały wstęgę otwarcia Węzła DK-1 z samym Prezydentem naszego miasta Krzysztofem Matyjaszczykiem. Dumny opiekun: Żaneta Trąbczyńska

Dodane przez sport dnia 21-10-20140 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

Tolerancja dla Niepełnosprawności
W dniu 29 września 2014r. w Urzędzie Miasta Częstochowy odbyło się spotkanie uczniów Gimnazjum nr 7, 8, 9 z wiceprezydentem Częstochowy panem Ryszardem Stefaniakiem. Podczas spotkania podsumowano dwuletni projekt „Tolerancja dla Niepełnosprawności”, dyskutowano nt. nowych form realizacji tegoż projektu. Uczniom wyjątkowo zaangażowanym w realizację działań na rzecz tolerancji dla niepełnosprawności pan Ryszard Stefaniak wręczył listy gratulacyjne. Wyróżnieni uczniowie, to: Natalia Moczadłowska, Dominika Patyk, Dominika Siudak, Ola Suliga, Kacper Churas.

Przyłączamy się do gratulacji!!!
Dodane przez profi55 dnia 20-10-20140 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

Wyróżnienia w konkursach
W dniu 17 października 2014r. w sali reprezentacyjnej Ratusza Miejskiego prezydent Częstochowy pan Krzysztof Matyjaszczyk wręczył nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie zorganizowanym w ramach Kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Laureatką konkursu została m.in. Natalia Rogala, uczennica klasy Ia.
Kolejnym konkursem, w którym doceniony został talent naszych uczennic, to konkurs plastyczny nt. „Oblicza uzależnień”. I miejsce zajęła Zuzanna Dobosz, uczennica kl. IIIa, a wyróżnienie Dominika Szczepanik, absolwentka Siódemki.

Gratulacje!!!10
Dodane przez profi55 dnia 20-10-20140 Komentarzy ˇ 6 Czytań - Drukuj

Międzyklasowy konkurs „Nakrętkowa Siódemka”
Wkręćcie się w zbiórkę nakrętek!

Nim wyrzucisz zakrętkę z butelki po wodzie czy soku - zastanów się. Dzięki niepozornym kawałkom plastiku możesz pomóc tym, którzy tej pomocy bardzo potrzebują. Po raz kolejny rusza NAKRĘTKOWA CZĘSTOCHOWA. Po raz kolejny Gimnazjum nr 7 włącza się w tę akcję.
W roku szkolnym 2014/2015 zbieramy na opłacenie rehabilitacji 4-letniej Madzi Czerepak, która cierpi na porażenie dziecięce.
Choć jedna nakrętka wiosny nie czyni, gdy uzbierają się ich kilogramy, a potem tony, można zdziałać naprawdę sporo. Chodzi o wszelkie nakrętki wykonane z tworzywa sztucznego (HDPE) - twardego, o wysokiej wytrzymałości mechanicznej, które można bezpiecznie (bo nie wytwarza szkodliwych dla środowiska i ludzi substancji) przerobić na coś innego. Są to plastikowe nakrętki z pojemników po napojach, kawach rozpuszczalnych, kosmetykach (kremach, szamponach, płynach do kąpieli, mydłach w płynie), chemii gospodarczej (np. po płynach do mycia naczyń).
Ogłaszam międzyklasowy konkurs „Nakrętkowa Siódemka”, który będzie trwać do 6 czerwca 2015r.
Zespoły klasowe zbierają nakrętki i przekazują do pedagoga szkolnego, p. Anny Sitek. Nakrętki są przeliczane przez wolontariuszy. Wyłonienie zwycięskiego zespołu klasowego odbywać się będzie w następujący sposób: ilość przekazanych nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia danej klasy. Zwycięzcą konkursu zostanie klasa, w której wypadnie największa ilość przyniesiona przez jednego ucznia. Na zwycięską klasę czeka nagroda!!!

Zachęcam i zapraszam do udziału w konkursie!


dyrektor gimnazjum – J. Ziółkowska-Nowak
Dodane przez profi55 dnia 20-10-20140 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

Ogólnopolska Kampania Białych Serc

Ogólnopolska Kampania Białych Serc 12.10. –26.10.2014r.

Uczniowie i Nauczyciele Gimnazjum nr 7 po raz drugi włączyli się w X ogólnopolski solidarny protest przeciwko narkotykom. Kampania ma na celu propagowanie życia bez narkotyków, jest protestem przeciwko rosnącej liczbie osób uzależnionych. Poświęcona jest pamięci ofiarom narkotyków. Symbole kampanii to białe serduszka.
W bieżącym roku Kampania przebiega pod hasłem „ŻYCIE TO NIE GRA” zwracając szczególną uwagę na uzależnienia od hazardu, czy gier komputerowych.
O tym, że uzależnienia mają różne oblicza, ale zawsze odbierają wolność, zabijają marzenia, przynoszą samotność była mowa podczas spotkania całej społeczności szkolnej w dniu 13 października. Wszyscy, którzy popierają ideę Kampanii nosili białe serca przypięte do ubrania.
Podczas warsztatów uczniowie mieli szansę wyrażenia własnych przekonań nt. sięgania po środki psychoaktywne, poprzez dokończenie zdania „Nie biorę, bo...”. Białe serca z wpisanymi zdaniami prezentowane są na szkolnym korytarzu. Uczniowie klas I wzięli udział w szkoleniu nt. Odpowiedzialności prawnej nieletnich, a uczniowie klas III w warsztatach z zakresu profilaktyki uzależnień zorganizowanych w szczególnym miejscu – w Zakładzie Pielęgnacyjno - Opiekuńczym przy ul. Michałowskiego 30.

Jeśli chcesz poszerzyć czy też zaktualizować swoją wiedzę, dowiedzieć się więcej nt. uzależnień behawioralnych, mechanizmu zaprzeczania, odpowiedzieć na pytanie, czy powinieneś niepokoić się swoim zachowaniem (Sieć, gry komputerowe, gry komputerowe on-line...) zachęcamy do przeczytania broszury „Internet i komputer. Instrukcja obsługi”.
 • instrukcja

 • Dodane przez profi55 dnia 17-10-20140 Komentarzy ˇ 7 Czytań - Drukuj

  Nauka droga do sukcesu na Śląsku
  Szanowni Państwo,

  informujemy o realizacji VI edycji projektu "Nauka droga do sukcesu na Śląsku".

  DO 31 PAŹDZIERNIKA BR. TRWA NABÓR WNIOSKÓW O PRZYZNANIE STYPENDIUM W RAMACH PROJEKTU.

  Szczegółowe informacje o realizowanym projekcie, zamieszczane są na stronie internetowej www.efs-stypendia.slaskie.pl

  Prosimy o pobieranie plakatów informacyjno- promocyjnych w pokoju 339

  p.o. Naczelnika Wydziału Edukacji

  Magdalena Dębska
  Dodane przez profi55 dnia 14-10-20140 Komentarzy ˇ 3 Czytań - Drukuj

  MAMY MISTRZOSTWO CZĘSTOCHOWY W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  Niebywały sukces odniosły uczennice naszej szkoły w sztafetowych biegach przełajowych, które tradycyjnie odbyły się w dzielnicy Północ. W tym roku dziewczyny musiały podjąć nie lada wyzwanie jakim była obrona tytułu mistrza Częstochowy. Pomimo udziału w zawodach kilkunastu szkół gimnazjalnych w tym również szkół sportowych, nasza reprezentacja nie miała sobie równych i uplasowała się na najwyższym stopniu podium. Skład reprezentacji: Julia Baszanowska Id, Weronika Orzechowska IIb, Natalia Rogozik Id, Weronika Podsiedlik Ia, Weronika Kocka IIc, Kinga Welm IIIc . Z powodu choroby w rezerwie znalazły się : Sylwia Bednarek IIb, Nadia Stacherczak IIc. Reprezentacja chłopców również godnie walczyła w trudnych, deszczowych warunkach. Skład drużyny: Igor Śliwakowski IIIa, Michał Ujma IIIa, Bartłomiej Niedźwiecki If, Przemysław Rychlewski IIc, Michał Kowalik If, Jakub Dobrzyński If. Opiekun: Żaneta Trąbczyńska
  Dodane przez sport dnia 03-10-20140 Komentarzy ˇ 13 Czytań - Drukuj

  Nauka drogą do sukcesu na Śląsku
  Szanowni Państwo,

  rozpoczęła się realizacja VI edycji projektu Nauka droga do sukcesu na Śląsku. W imieniu Samorządu Województwa Śląskiego projekt realizuje Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Celem projektu jest przyznanie wsparcia stypendialnego 400 szczególnie uzdolnionym uczniom z naszego regionu, znajdującym się w sytuacji materialnej istotnie ograniczającej możliwości osobistego i naukowego rozwoju. W najbliższym czasie, tj. od 22 września do 31 października br. zostanie przeprowadzony nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu.

  Mając na względzie zasięg podejmowanych w skali regionu działań promocyjnych, wzorem lat ubiegłych, zwracam się z prośbą o udostępnienie osobom zainteresowanym informacji
  o projekcie - plik przekazuję w załączeniu.

  www.efs-stypendia.slaskie.pl

  Nauka drogą do sukcesu
  Dodane przez profi55 dnia 27-09-20140 Komentarzy ˇ 13 Czytań - Drukuj

  Strona 1 z 60 1 2 3 4 > >>

  Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

  Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

  To chill or to plod - projekt eTwinning
  Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych

  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Shoutbox
  Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

  Brak postów.
  Wątki na Forum
  Najnowsze Tematy
  Książki dla 1 klasy ...
  Książki dla 1 klasy ...
  RozRyfka
  WITAM!
  Rugby
  Najciekawsze Tematy
  Dyskoteki w Gim 7 ;D [208]
  Dyskoteka Kiedy B... [170]
  Najfajniejsi nauc... [152]
  Zielona Szkoła [133]
  7-emka [133]

  Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 980026 Unikalnych wizyt