Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX 2017”
Dodane przez emi dnia 12-06-2017

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX”

Dnia 28 lutego 2017 w godzinach 8.30-9.45 w Gimnazjum nr 7 odbył się Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego „FOX 2017” pod patronatem Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i MEN.

Ideą konkursu - obecnie była to jego XVII edycja - było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzebna była odpowiednia dla danej kategorii wiekowej wiedza gramatyczna, słownikowa, kulturoznawcza oraz z zadanej lekturki (która była dostępna w bibliotece naszej szkoły). Test składał się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru. W konkursie wzięło udział 39 uczniów Gimnazjum nr 7 na dwóch poziomach: 27 na poziomie Ducks (klasy 1-2 ) i 12 na poziomie Lions(kl.3). Po napisaniu prace zostały komisyjnie spakowane i odesłane do organizatorów a teraz otrzymaliśmy długo oczekiwane wyniki ;-).

Na poziomie Ducks dla klas 1 i 2 w kategorii gimnazjalnej zajęliśmy jako szkoła I V miejsce w powiecie. Najlepsze wyniki w szkole to:

  • I miejsce – Beniamin Mróz -116,25 pkt
  • II miejsce – Oskar Szymczyk 91,25
  • Na poziomie Lions dla klas 3 w kategorii gimnazjalnej zajęliśmy jako szkoła gimnazjalna VII miejsce w powiecie. Najlepsze wyniki w szkole to:

  • I miejsce – Rutkowska Julia -106,25 pkt
  • II miejsca- Natalia Rogozik i Kamil Soluch 100pkt
  • Dnia 6 czerwca 2017 podczas uroczystego posumowania konkursu w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie Julia Rutkowska (III d) i Beniamin Mróz (IIa) otrzymali nagrody i wyróżnienia w konkursie.

    Gratuluję !

    Opiekun konkursu: p. Katarzyna Duraj