Strona Główna


E-dziennik


Gazetka


Galeria


SP 7


Rejestracja


Szukaj


Sukcesy


Kontakt


Nawigacja
O szkole
Nasza szkoła
Historia szkoły
Sztandar Szkoły
Patron szkoły
Kadra pedagogiczna
E-dziennik
Biblioteka szkolna
SKKT
Klub Młodego Wolontariusza
Klub Mediatora
KALENDARZ
STATUT SZKOŁY
Regulamin Samorządu Uczniowskiego
Godziny pracy
Tygodniowy plan zajęć
Dodatkowe dni wolne
Rozkład dzwonków
Wychowawcy klas
Opiekunowie sal
Harmonogram apeli
Harmonogram akademii
Oferta zajęć do wyboru
Konsultacje dla rodziców
Konsultacje dla uczniów
Konkursy przedmiotowe 2016-2017
Zajęcia pozalekcyjne
Egzamin gimnazjalny 2016/17r.
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Wybór zawodu i szkoły
zasady rekrutacji
Dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych
Życie szkoły
Aktualności
Nasze osiągnięcia
Program rządowy - Wyprawka szkolna
Pomoc stypendialna
Program Wychowawczy 2016/2017
Program Wychowawczy 2016/2017 - wydarzenia
Szkolny Program Profilaktyki
Projekty edukacyjne
Projekty
Dostępna szkoła
Podręczniki i programy
Wykaz podręczników 2016/2017
Programy nauczania 2016/2017
Dla rodziców
Karta informacyjna dla rodziców
Ubezpieczenie uczniów NNW
Migracja rodziców - o czym trzeba pamiętać
Bezpieczny Internet
Pomoc psychologiczno - pedagogiczna
Moje dziecko w przedszkolu i szkole - poradnik dla rodziców
Osoby uprawnione do korzystania z przejazdów z ulgą
Galerie zdjęć
Galeria 2016/2017
Galeria 2015/2016
Galeria 2014/2015
Galeria 2013/2014
Pomoce do lekcji
Testy gimnazjalne z chemii
Oszczędzaj energię - quiz
Białka, tłuszcze, cukry
Równania reakcji
Wzory chemiczne
Symbole pierwiastków chemicznych
Właściwości wodoru
Quiz o wodorze
Krzyżówka - powietrze
Projekt grupowy
Wykresy
Kurs HTML
Arkusz - cwiczenia
Arkusz - sprawdzian
Excel1
Excel2
Excel3
Excel4
Excel5
Excel6

Google

GoogleSzukaj na WWW
Szukaj w Gim7
Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 582
Nieaktywowany Użytkownik: 153
Najnowszy Użytkownik: adgam
Ostatnio Widziani
topio13:08:48
Justynka34 tygodni
emi51 tygodni
SeverusSchmidt94 tygodni
kluba7399 tygodni
wszostek121 tygodni
wero96137 tygodni
Davinci12143 tygodni
123123143 tygodni
sport151 tygodni

Przyjazne gimnazjum

Europejskie Partnerstwo Szkół

Socrate Comenius

Szkoła z klasą

Egzaminy gimnazjalne

Klub Młodego Wolontariusza
Ludzie, to anioły z jednym skrzydłem,
dlatego, aby się wznieść,
musimy trzymać się razem

Maria Konopnicka

KLUB MŁODEGO WOLONTARIUSZA

ROK SZKOLNY 2016/17

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej

Klub Młodego Wolontariusza został laureatem (III miejsce) Ogólnopolskiego Konkursu ”Wolontariusz Roku”, zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej!!! W dniu 21 czerwca 2017r. wzięliśmy udział w gali finałowej, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Klub reprezentowały uczennice: Klaudia Caban, Julia Stobrawa, Roksana Chuchro.

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Fotorelacja

"Malowanie na Zawodziu - Dąbiu",

W dniu 20 czerwca na zaproszenie Fundacji „Oczami Brata” wzięliśmy udział w Happeningu pn. "Malowanie na Zawodziu - Dąbiu", który odbył się na parkingu Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowa 4. Wolontariusze pomagali w malowaniu obrazów przez osoby z niepełnosprawnościami. Działanie zorganizowane było w ramach projektu pn. "(Nie)pełnosprawni - aktywni kulturalnie”.

Jak pomagać, by nie narzucać swojej woli, jak pochwalić, by prawdziwie docenić, jak tworzyć coś razem, by przyniosło to satysfakcję i radość? Na te pytania wolontariusze z „Siódemki” doskonale znają odpowiedź!

Anna Sitek – opiekun KMW

Fotorelacja

Bajkowe chwile to chwile radości

W dniu 13 czerwca 2017r. mieliśmy okazję po raz kolejny przeżyć przemiłe chwile. Mamy i dzieci przebywające w Domu Samotnej Matki przy ul. Staszica 5 przenieśliśmy w świat fantazji i dobrych emocji za sprawą naszego przedstawienia pt. „Kopciuszek”. Było ciepło (nie tylko z racji gorącego popołudnia:)), wesoło i... na pewno wrócimy tam w nowym roku szkolnym!

Anna Sitek i Beata Stachowicz

Dzielimy się swoimi doświadczeniami – po raz kolejny :)

W dniu 26 maja 2017r. w WOM-ie odbyła się konferencja naukowa pn. „Różne oblicza wolontariatu” zorganizowana przez Zarząd Oddziału ZNP w Częstochowie. Podczas konferencji pani Anna Sitek przedstawiła prezentację multimedialną pn. „Ludzie to anioły z jednym skrzydłem...” - o Klubie Młodego Wolontariusza w Gimnazjum nr 7.

Finał Kampanii „Pola Nadziei”

Tegoroczna Kampania Pola Nadziei zakończyła się dla nas bardzo miłym akcentem. Podczas finału, który miał miejsce 19 maja rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Z Nadzieją ... w tle”. Wśród wyróżnionych znalazła się Partycja Pisarkiewicz, ucz. kl. III b.

GRATULUJEMY!!!

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Częstochowski Everest

W dniu 19 maja uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w akcji pn. „Częstochowski Everest”. Osoby z niepełnosprawnościami, w asyście wolontariuszy, zdobywali „Częstochowski Everest”, czyli Złotą Górę przy ul. Złotogórskiej. Działanie to ma na celu aktywizację osób z niepełnosprawnością. Zdobywanie Złotej Góry poprzedzone było wykładem motywacyjnym pani Angeliki Chrapkiewicz-Gądek. Od 3 roku życia choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba postępuje i w tym momencie pani Angelika porusza się na wózku inwalidzkim. Każdego dnia walczy o siłę, samodzielność i przede wszystkim o to, by zahamować postęp choroby. Niestety nie ma na nią lekarstwa, jedynie ciągła i systematyczna rehabilitacja pozwala na utrzymanie odpowiedniej kondycji, co owocuje zdolnością do wykonywania czynności zawodowych oraz aktywnej realizacji pasji. Pani Angelika zdobywa szczyty górskie (Kilimandżaro, Rysy), nurkuje, podróżuje.

Podzieliła się z nami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Słowa pani Angeliki Chrapkiewicz-Gądek poruszyły każdego z nas. Powiedziała m.in.: „Wszystko jest kwestią naszej pracy, decyzji i wyborów, jakie podejmujemy.”, „Bardzo mocno skupiamy się na tym, co nam życie przyniosło, a nie dostrzegamy swoich mocnych stron, talentów. Mamy pewne ograniczenia, słabości. Nie skupiajmy się na tym. Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku. Ten krok to akceptacja. To piękne słowo. Akceptacja rozszerza horyzonty. Drugi krok to odwaga. Trzeba szukać pozytywnych stron swojej sytuacji. To, co dostajemy najpiękniejszego od innych to zaufanie. Ale zaufanie trzeba umieć wykorzystać. Warto zwracać się o pomoc. Warto mieć marzenia i je spełniać, by doświadczać satysfakcji.”

Akcję, już po raz drugi, zorganizowała Fundacja „Oczami brata” przy wsparciu Urzędu Miasta w Częstochowie.

Wolontariusze z „Siódemki”, jak zawsze, z uśmiechem, życzliwością i zaangażowaniem włączyli się tę akcję.

Fotorelacja

Relacja w TV ORION: Częstochowski Everest

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Dzielimy się swoimi doświadczeniami

Na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie wzięliśmy udział w konferencji pt. Samorząd uczniowski i wolontariat szkolny drogą do wychowania dzieci i młodzieży ku wartościom, która odbyła się 18 maja 2017r. Celem konferencji było stworzenie przestrzeni do prezentacji dobrej praktyki w zakresie skutecznego kształtowania wartości i postaw uczniów przez działanie w samorządzie i wolontariacie szkolnym.

Mieliśmy okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, pokazać, w jaki sposób rozumiemy i realizujemy ideę wolontariatu. Prelegentami była Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza w G 7 oraz Klaudia Caban, uczennica klasy III d.

Anna Sitek

Razem z Fundacją „Promień Nadziei”

W dniu 12 maja 2017r. ponownie odpowiedzieliśmy na zaproszenie do współpracy z Fundacją „Promień Nadziei”. Pomagaliśmy pakować zakupy klientom w markecie SIPMLY. Zebrane datki podczas akcji przekazane będą na sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Anna Sitek

Podziękowanie dla Elizy Daniluk za Jej wyjątkowy gest

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy (o długości powyżej 25 cm), może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Do powyższej akcji włączyła się Eliza Daniluk, uczennica kl. II b. Od Fundacji „Rak’n’Roll” otrzymała następującą wiadomość:

Cześć Eliza!

W imieniu Fundacji Rak'n'Roll oraz wszystkich kobiet potrzebujących i tych, które już otrzymały peruki z włosów naturalnych, dziękujemy Ci za przyłączenie się do akcji "Daj Włos" i tak cudowny gest jak ofiarowanie włosów. Każdy czyn dla dobra innych wymaga podjęcia decyzji, podjęcia pewnych czynności i działania, a to nie wszystkim się udaje, bo jak wiemy nie jest to zawsze łatwe. Mając tego świadomość wyrażamy ogromną wdzięczność w imieniu wszystkich potrzebujących.

"Miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli" Przesyłamy kulę energii!

Zespół Fundacji „Rak’n’Roll”

Jak widać, dobroć i bezinteresowność ma różne oblicza :)


Razem z Fundacją „Promień Nadziei”

Tym razem odpowiedzieliśmy na zaproszenie do współpracy z Fundacją „Promień Nadziei”. W związku z tym otrzymałam następującą wiadomość:

„Bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji, udział oraz zaangażowanie Pani oraz Wolontariuszek i Wolontariuszy z Pani szkoły podczas akcji charytatywnej w dniach 21.-23.04.2017 r.

Z wyrazami szacunku
Celina Lewandowska-Pająk Fundacja Promień Nadziei”

Pola Nadziei

Kampania Pola Nadziei to ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych objętych opieką hospicyjną. Symbolem akcji jest kwiat żonkila - międzynarodowy symbol nadziei dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych. W Częstochowie kampanię koordynuje Stowarzyszanie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Wolontariusze Gimnazjum nr 7 co roku włączają się w obchody Kampanii m.in. poprzez udział w zbiórce publicznej do puszek przed kościołami Archidiecezji Częstochowskiej. W dniu 4 kwietnia 2017r. trzydziestu pięciu wolontariuszy kwestowało przed kościołami: pw. św. Elżbiety Węgierskiej, św. Melchiora Grodzickiego, św. Floriana.

Wszystkim wolontariuszom i nauczycielom, którzy włączyli się do akcji oraz darczyńcom - serdecznie dziękuję!

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Wielkanocna zbiórka żywności

W dniu 31.03.2017r. w markecie Lidl przy ul. Ambulatoryjnej odbyła się zbiórka żywności na rzecz podopiecznych Fundacji „Oczami Brata”. Wolontariuszy z „Siódemki” nie mogło zabraknąć, za co bardzo, bardzo dziękuję!

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Coś z niczego... ciąg dalszy (2)

W dniu 21 marca 2017r. ponownie zagościliśmy w siedzibie Stowarzyszenia Hospicjum „Dar Serca”. Z wielką przyjemnością kontynuowałyśmy naukę ozdabiania przedmiotów techniką decoupage.

Kliknij, by zobaczyć efekt naszej pracy.

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Wspólna zabawa przełamuje bariery

W Pierwszy Dzień Wiosny, a jednocześnie z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa wolontariusze wzięli udział w happeningu pn. „Stereotypy na stos”, którego organizatorem była Fundacja „Oczami Brata”. Topiona była Marzanna z przyczepionymi krateczkami, na których wypisane były stereotypy związane z niepełnosprawnościami. Jak zwykle otwartość, życzliwość, tolerancja, szacunek i radość otworzyła serca wszystkich – wolontariuszy oraz dzieci, młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnościami na wspólną zabawę w rytm zumby :)

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Pierwsze zwiastuny wiosny

W dniu 2 marca 2017r. członkowie Klubu Młodego Wolontariusza przygotowali zajęcia plastyczne dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 5. Przeprowadzenie zajęć wymagało od wolontariuszy wcześniejszego przygotowania i przemyślenia, w jaki sposób porozumieć się i zachęcić dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami do współpracy. Jak zawsze, jako opiekun, jestem pełna podziwu dla wolontariuszy za takt, kulturę osobistą, zaangażowanie, uśmiech i chęć bezinteresownego działania :)

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Fotorelacja

Coś z niczego... ciąg dalszy

W dniu 28 lutego 2017r. kolejna grupa wolontariuszy wzięła udział w warsztatach nt. „Na czym polega terapia zajęciowa? Przykładowe zajęcia – decoupage”, przeprowadzonych przez pacjentów onkologicznych, należących do grupy terapii zajęciowej działającej w Stowarzyszeniu Hospicjum „Dar Serca”. Niepowtarzalne prace, wyjątkowa cierpliwość i serdeczność pań, które poświęciły swój czas na zajęcia z nami, garść informacji na temat tego, na czym polega terapia zajęciowa, co to jest grupa wsparcia dla osób w trakcie leczenia onkologicznego, to kolejne niezapomniane doświadczenie młodych wolontariuszy.

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, by zobaczyć efekt naszej pracy.

Jesteśmy za...

W dniu 8 lutego 2017r. członkowie Klubu Młodego Wolontariusza wzięli udział w projekcie Fundacji „Oczami Brata” - Mannequin Challenge w Klubokawiarni Alternatywa 21 przy ul. Mielczarskiego 21. Fundacja „Oczami Brata” wraz z Miastem Częstochowa założyła Spółdzielnię Socjalną „Jasne, że alternatywa 21”, w której znalazły zatrudnienie osoby z niepełnosprawnościami. W ramach jej działalności powstała klubokawiarnia – „Alternatywa 21”. Mimo mrozu (nagrywanie filmiku odbywało się również na zewnątrz, przed klubokawiarnią) wolontariusze dzielnie zastygali w bezruchu.
Link do filmiku.
Zaproszenie do odwiedzenia strony Spółdzielni Socjalnej "Jasne, że alternatywa 21", która prowadzi klubokawiarnię.

TYDZIEŃ z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

w Gimnazjum nr 7

W dniach 9 – 13.01.2017r. wolontariusze zbierali pieniądze do puszki, rozdawali serduszka, organizowali podczas długich przerw różne interesujące wydarzenia dla wszystkich uczniów i nauczycieli G7: animacje ruchowe, wspólne czytanie, wspólny taniec – belgijka. Zaprosili również na kiermasz, własnoręcznie przygotowanych, ciast i ciasteczek.

Kliknij, by zobaczyć, ile zebraliśmy
Kliknij, by zobaczyć wspólny taniec

Zabawa w poradni paliatywnej

Książka pełna wiedzy jest miej warta, niż jedno słowo, które potrafi rozweselić.

                                                                                    Gerhard Jung

Wspólne zabawy ruchowe, wykonanie prac plastycznych – mikołajkowych buziek, ozdób z masy solnej, rozwiązywanie kalamburów, krzyżówek, muzycznych zagadek o świątecznej tematyce wypełniały czas mikołajkowego spotkania grupy wsparcia osieroconych dzieci i dzieci pacjentów onkologicznych, które odbyło się w dniu 10 grudnia 2016r. Organizatorkami tychże zabaw były uczennice klas III należące do Klubu Młodego Wolontariusza. Życzliwość, zaangażowanie, radość uczennic „Siódemki” sprawiły, że na twarzy wszystkich - dzieci i dorosłych, pojawił się uśmiech. Klub Młodego Wolontariusza odpowiedział na zaproszenie Częstochowskiego Stowarzyszenia HOSPICJUM „DAR SERCA”.

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Montaż słowno-muzyczny w kościele

„Gdy w snopku wigilijnym

Kłos o kłos zadzwoni,

Ilekroć pod obrusem

Zaszeleści siano,

Baczmy na puste miejsce,

Gdzie mieli siąść Oni,

Baczmy, by nieobecnych

Nie zaniedbywano...”

       o o. D. Andrzejewski

W dniu 9 grudnia 2016r. członkowie Klubu Młodego Wolontariusza oraz młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży słowami wierszy oraz muzyką kolęd wprowadzili w wyjątkowy czas oczekiwania na Boże Narodzenie członków grupy wsparcia dla osieroconych Częstochowskiego Stowarzyszenia HOSPICJUM „DAR SERCA”. Miejscem tego szczególnego spotkania był kościół pw. Narodzenia Pańskiego przy ul. Orzechowskiego w Częstochowie.

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Dzielenie się daje radość

W dniu 6 grudnia 2016r. członkowie Klubu Młodego Wolontariusza przekazali kosmetyki i środki czystości, które są darem od uczniów Gimnazjum nr 7, dla dzieci będących pod opieką Hospicjum Dziecięcego Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Marzenia się spełniają

Uczniowie klas II zaangażowani w realizację projektu edukacyjnego „Dlaczego warto zostać wolontariuszem?” zaprosili uczniów i wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 5 mieszczącego się przy ul. Słowackiego 35 w Częstochowie na przedstawienie pt. „Kopciuszek”. Przedstawienie było prezentem z okazji św. Mikołaja. Odbyło się 5 grudnia 2016r. o godzinie 10.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury przy ul. Ogińskiego 13a w Częstochowie.

Za wielkie zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia, za wspaniałą postawę podczas spotkania ze szczególnie wymagającą widownią, za zrozumienie, uśmiech, wyjątkową życzliwość wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie – dziękujemy!!!


Link do zdjęć

Anna Sitek, Beata Stachowicz – opiekunowie projektu

Dziel się radością...

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom, którzy włączyli się do akcji charytatywnej„Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy”, z całego serca DZIĘKUJEMY!!! Akcja polegała na zbiórce słodyczy i maskotek, które w dniach 1-3 grudnia 2016r. będą przekazane polskim dzieciom w przedszkolu w Mickunach i polskich szkołach w Jałówce i Pakienie.

Samorząd Uczniowski oraz Klub Młodego Wolontariusza

Coś z niczego...

W dniu 7 listopada 2016r. wolontariusze wzięli udział w warsztatach nt. „Na czym polega terapia zajęciowa? Przykładowe zajęcia – decoupage”, przeprowadzonych przez pacjentów onkologicznych, należących do grupy terapii zajęciowej działającej w Stowarzyszeniu Hospicjum „Dar Serca”. Podczas zajęć mieliśmy okazję poznać tajniki sztuki ozdabiania przedmiotów szklanych. Każdy z nas, podczas samodzielnego wykonywania pracy, korzystał z pomocy i porad pań, które z ogromnym zaangażowaniem, cierpliwością i serdecznością pomagały nam w wykonaniu wyjątkowych przedmiotów.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, by zobaczyć efekt naszej pracy.

Kliknij, by obejrzeć zdjęcia.

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Inauguracja kampanii Pola Nadziei

W dniu 11 października członkowie Klubu Młodego Wolontariusza wzięli udział w inauguracji kampanii Pola Nadziei, która odbyła się w ogrodach częstochowskiego hospicjum przy ul. Krakowskiej. Ideą kampanii jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, uwrażliwienie na cierpienie ludzi chorych. Symbolem kampanii jest kwiat żonkila, który oznacza nadzieję dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Kampania Białych Serc

W październiku 2016r., w ramach Kampanii Białych Serc uczniowie klas III biorą udział w warsztatach prowadzonych na terenie Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Michałowskiego 30. Uczniowie mają okazję dowiedzieć się nt. przyczyn FAS, a jednocześnie poznać wychowanków Ośrodka, czyli chore noworodki, niemowlaki, kilkuletnie dzieci, którym placówka zapewnia diagnozę lekarską, rozpoczyna leczenie i rehabilitację oraz podejmuje działania na rzecz ich adopcji. Trzecioklasiści zawieźli dary (kosmetyki i środki czystości, produkty żywnościowe dla małych dzieci) od uczniów naszego gimnazjum. Do akcji, zainicjowanej przez Klub Młodego Wolontariusza, włączyli się indywidualni uczniowie oraz zespoły klasowe: Ia, Ib, Ic, Id, IIb, IIc, IId, IIe, IIIa, IIIb, IIId, IIIe, IIIf.

Za włączenie się do akcji i wielki dar serca - serdecznie dziękujemy

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza

Rok szkolny 2016-17 to kolejny rok działalności Klubu Młodego Wolontariusza.
Do klubu zgłaszają się uczniowie, którzy mają otwarte serca i chcą pomagać innym.
Opiekunem klubu jest pani Anna Sitek, pedagog szkolny.

ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW DO WSPÓŁPRACY!

ROK SZKOLNY 2015/16

Klub Młodego Wolontariusza – co robimy?

Serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom oraz Uczniom klas: I b, I c, I d, II a, II c, II d, II e, III a, III b, III c za zakup cebulek żonkili, które 29 października 2015r. zasadziliśmy na rabacie przed budynkiem gimnazjum. Zebrane pieniądze przekazane zostały na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Ta akcja to pierwszy etap Kampanii „Pola Nadziei”, której ideą jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los człowieka u kresu życia. Symbolem kampanii jest właśnie kwiat żonkila, który oznacza nadzieję dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza

W dniu 30 października 2015 r. członkowie Klubu Młodego Wolontariusza wzięli udział w zbiórce publicznej na terenie Hali Targowej „Jagiellończycy” zorganizowanej przez Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Autyzmu. Zbiórka miała na celu pozyskanie funduszy na remont lokalu przy ul. Nałkowskiej 11, przeznaczonym na placówkę wsparcia dziennego dla osób z autyzmem.

Wyobraźmy sobie, co by było, gdybyśmy któregoś dnia obudzili się, a żaden z dotychczas poznanych zmysłami schematów nie był taki jak zawsze: sól byłaby gorzka, wrzątek by nie parzył, ludzie zamiast mówić wydawaliby niezrozumiały dla ucha szum, a oczy widziały najmniejsze pyłki powietrza, które nieustannie wirując zasłaniają świat. I okazuje się, że to nowe postrzeganie dotyczy tylko nas, podczas gdy wszyscy dookoła zdają się nie zauważać zmian. Tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem.

Dane statystyczne pokazują, że rośnie odsetek dzieci, u których stwierdzono autyzm. Problem z roku na rok będzie narastał. Szacuje się, iż 1 na 100 dzieci rodzi się z autyzmem. Niestety, niektóre z tych dzieci, mimo wciąż postępującego rozwoju wiedzy na temat nowych metod pracy z tymi dziećmi, będą potrzebowały stałej opieki przez całe życie. Tworzenie specjalistycznych placówek dla osób dorosłych z autyzmem, jest palącym problemem w skali całego kraju.

Uczennicom klas II, które odpowiedziały na prośbę Stowarzyszenia i z ogromnym zaangażowaniem i życzliwością włączyły się do akcji charytatywnej serdeczne podziękowania!

Anna Sitek – opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Już po raz 43 na całym świecie obchodzony był World hello day. Uchwalony w 1973r. w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju, w naszym gimnazjum obchodzony jest od 5 lat pod nazwą

Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

Dzień ten propaguje pozytywne postawy w relacjach międzyludzkich: wzajemny szacunek, tolerancję, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Uśmiechnij się! Wzmocnij jasną stronę świata! To główna idea działań podejmowanych w ramach obchodów tego Dnia. Namawialiśmy do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która wsparta była wszechobecną życzliwością. Międzyklasowy konkurs na najsympatyczniejszą przywieszkę na Dzień Życzliwości, konkurs fotograficzny „Ja, Ty, My”, finał konkursu „Mistrz savoir-vivre´u”, podczas którego miał miejsce pokaz fryzur na różne okazje (wykonanych przez uczennice technikum fryzjerskiego ZSTiO im. S. Żeromskiego), ozdabianie sercami drzewa życzliwości (z wpisami, czym jest dla nas życzliwość), degustowanie słodkości przygotowanych przez uczniów ZSTiO im. S. Żeromskiego, osobiste przekazanie pozdrowień uczniom szkół podstawowych znajdujących się w naszej dzielnicy pod hasłem „Uśmiech – podaj dalej!” i wreszcie dzielnicowy happening, to działania, dzięki którym, mamy nadzieję, uśmiechu i życzliwości było więcej.

W konkursie „Mistrz savoir-vivre´u” I miejsce zajęła klasa II b, II miejsce - klasa III b, a III miejsce – klasa III c.
Gratulujemy!!!

Św. Mikołaj w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 5

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza wzięli udział, jako współorganizatorzy części artystycznej, w imprezie mikołajkowej dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 5 przy ul. Słowackiego 35. Impreza odbyła się 4 grudnia 2015r. Aby dowiedzieć się, czym jest oczekiwanie na świąteczną niespodziankę, czym jest radość ze wspólnej zabawy, życzliwość i akceptacja, nie potrzeba słów – wystarczy obejrzeć zdjęcia z tego spotkania. Zachęcam do otworzenia folderu „Św. Mikołaj w SOSW Nr 5” w Galerii zdjęć naszego gimnazjum.

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Zostań Świętym Mikołajem 2015 na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza zaprosili uczniów „Siódemki” do udziału w akcji Zostań Świętym Mikołajem 2015 na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej Uczniowie klas: I c, I d, II c, II d, II e, II f, III a włączyli się do akcji. W dniu 4 grudnia zebrane produkty (kosmetyki, środki czystości oraz produkty żywnościowe dla małego dziecka) zostały przekazane Hospicjum. Wszystkim uczniom i wychowawcom, za okazane zainteresowanie i dar serca bardzo, bardzo dziękujemy!!!

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Kwesta na rzecz Hospicjum Dziecięcego

W dniu 19.12.2014r. Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza wzięli udział w kweście na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej zorganizowanej w Centrum Handlowym M-1.

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Bal karnawałowy

W dniu 5 lutego 2016r. osiemnastu wolontariuszy z Gimnazjum nr 7 w Częstochowie wzięło udział w balu karnawałowym zorganizowanym dla uczniów z niepełnosprawnościami ze Szkoły Podstawowej Nr 23. Zadaniem wolontariuszy była pomoc uczniom z niepełnosprawnościami. Jak zawsze uczniowie Siódemki wykazali się wielkim zaangażowaniem, życzliwością i taktem. Przełamywali barierę inności, niepewności uśmiechem, pozytywną energią, inicjowaniem wspólnej zabawy w rytm dyskotekowej muzyki.

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Stereotypy na stos – 21 marca 2016r.

Dzień 21 marca, to nie tylko święto Wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Po raz kolejny wolontariusze z Siódemki zostali zaproszeni do udziału w Happeningu pn. „Stereotypy na stos”, zorganizowanego w ramach projektu DOWN-LOVE. Inicjatorem projektu jest Fundacja „Oczami Brata”, a jej celem jest walka ze stereotypami związanymi z widzeniem człowieka z niepełnosprawnościami. Impreza odbyła się w Hali Sportowej przy ul. Żużlowej.

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Kliknij, by obejrzeć zdjęcia.

Wiosenne porządki – akcja charytatywna

Czas przedświąteczny, to czas wiosennych porządków. Wówczas okazuje się, że niektóre przedmioty, książki, płyty, ubrania, pluszaki itd. odkładamy do lamusa. W tym roku mieliśmy okazję przekazać te rzeczy na akcję charytatywną pod nazwą „Wiosenne porządki”. W dniu 16 kwietnia odbędzie się aukcja „Garażowisko” w klubie Carpe diem, a zebrane pieniądze przeznaczone będą na zakup leków dla osób z SM. Do akcji włączyła się klasa III c i II a oraz nauczyciele. Wszystkim, którzy wykazali zainteresowanie powyższą akcją serdecznie dziękuję.

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Wiosenne porządki – akcja charytatywna c.d.

W dniu 16 kwietnia 2016r. w klubie Carpe diem odbył się charytatywny kiermasz – finał akcji „Wiosenne porządki”. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na pomoc osobom z SM. Wolontariuszki z „Siódemki” brały udział w organizacji kiermaszu i aukcji dzieł sztuki, płyt z autografami, gadżetów sportowych. Jak zawsze zauroczyły wszystkich swoim zaangażowaniem, otwartością i życzliwością.

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Zbiórka publiczna do puszek przed kościołami Archidiecezji Częstochowskiej

Gimnazjum nr 7 im. K. I . Gałczyńskiego w Częstochowie, jak co roku, włącza się w Kampanię Pola Nadziei, organizowaną przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Jednym z działań jest kwesta przed kościołami Archidiecezji Częstochowskiej na rzecz ww. Stowarzyszenia. W dniu 17 kwietnia 2016 r. wolontariusze z Gimnazjum nr 7 przeprowadzili zbiórkę datków w kościele pw. św. Melchiora Grodzickiego oraz św. Elżbiety Węgierskiej.

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Marsz Nadziei 2016

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej po raz kolejny zorganizowało marsz, którego celem jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom. W dniu 22 kwietnia uczestnicy wyruszyli z placu Daszyńskiego na błonia Jasnej Góry, gdzie odbyła się modlitwa za chore dzieci i dorosłych będących pod opieką Hospicjum. Wolontariusze z naszego gimnazjum wzięli udział w marszu. Wyróżniali się żonkilowymi dodatkami, które wykonane zostały przez uczniów klas II i III. Za wielkie zaangażowanie i rozumienie idei tychże działań bardzo dziękuję.

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Tanecznym krokiem w niebieski świat Autyzmu

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza wzięli udział w przygotowaniach do imprezy charytatywnej pt. „Tanecznym krokiem w niebieski świat Autyzmu”, która odbyła się 23 kwietnia 2016 r. w hali sportowej POLONIA przy ul. Dekabrystów. Tym razem działaliśmy na rzecz Częstochowskiego Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Problemami Autyzmu.

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Bajka o złotej rybce

Kolejne przedsięwzięcie członków Klubu Młodego Wolontariusza związane było z realizacją projektu edukacyjnego „Czy warto zostać wolontariuszem?”. W ramach projektu uczniowie klas II przygotowali przedstawienie pt. „O rybaku i złotej rybce” oraz zajęcia plastyczne i ruchowe dla wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 5 mieszczącego się przy ul. Słowackiego 35, które odbyły się 13 maja 2016r. Cóż, myślę, że najlepszą recenzją tego, co i jak przygotowali wolontariusze będą słowa pani Darii Adamczyk, wychowawczyni uczniów tego Ośrodka, która powiedziała: „To, co pokazaliście było wspaniałe. Stanęliście przed widownią bardzo wymagającą, z którą nie zawsze radzą sobie zawodowi aktorzy”. Dla wszystkich nowe, wyjątkowe i niezapomniane doświadczenie.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Częstochowski Everest

W dniu 16 maja uczniowie „Siódemki” wzięli udział w akcji pn. „Częstochowski Everest”. W asyście m.in. członków Klubu Młodego Wolontariusza i cheerleaderek na „Częstochowski Everest”, czyli Złotą Górę (ul. Złotogórska w Częstochowie) weszło kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnościami, pokonując swój lęk i słabości. Wspólna wyprawa poprzedzona była wykładem motywacyjnym pana Łukasza Krasonia, chorującego od dzieciństwa na dystrofię mięśniową, a który przykładem swojego życia udowadnia, że jakość życia każdego z nas zależy w dużo większym stopniu od naszego nastawienia niż od sytuacji zewnętrznej. Wolontariusze do udziału w tym projekcie przygotowali się poprzez udział w warsztatach nt. Jak pomagać osobom z niepełnosprawnościami, które odbyły się 14 maja, a które poprowadziła pani Karina Kozioł, prezes Forum Komunikacji i Mediacji. Pomysłodawcom i głównym realizatorem projektu była Fundacja „Oczami Brata”. Niesamowite przeżycie dla wszystkich uczestników, pokazujące po raz kolejny bezinteresowność i otwartość naszych wolontariuszy.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć...

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Finał Kampanii „Pola Nadziei”

Członkowie Klubu Młodego Wolontariusza znaleźli się wśród laureatów konkursów organizowanych w ramach kampanii Pola Nadziei 2015/2016.
Zajęliśmy I miejsce w konkursie na prezentację „Żonkilowe Pola Nadziei”, którą przygotowała Klaudia Caban, uczennica kl. IId. A wolontariusze biorący udział 22 kwietnia w Marszu Nadziei okazali się najładniej przebraną grupą, zajmując również I miejsce. Wręczenie nagród odbyło się 18 maja podczas Gali Finałowej.
Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz najwspanialszym, wyjątkowym młodym ludziom, którzy działają w Klubie Młodego Wolontariusza serdecznie dziękuję za wielkie serce, zaangażowanie i prawdziwą życzliwość!

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Podsumowanie projektu „Dlaczego warto zostać wolontariuszem?”

19.05.2016r.

Celem spotkania było podsumowanie projektu „Dlaczego warto zostać wolontariuszem?”. Szesnastu uczniów, w ramach realizacji projektu, zaangażowanych było w różne formy działań wolontariackich. Dokonali ewaluacji poprzez udzielenie odpowiedzi na pytanie „Czy warto zostać wolontariuszem – refleksje członków projektu”. Odpowiedzi były bardzo osobiste, bardzo dojrzałe i ... wzruszające, m.in.: „Będąc wolontariuszem uczę się pracy zespołowej.”, „Pracowałam z wieloma osobami z niepełnosprawnościami. Widziałam uśmiech na ich twarzach, co było jedną z najwspanialszych rzeczy w moim życiu.”, „Chyba najtrudniejszym wyzwaniem w tym roku była zabawa z dziećmi w Ośrodku. Pozornie proste zadanie, ale tak naprawdę bardzo trudna, wyczerpująca praca.”, „Dzięki pomaganiu innym możemy poznawać nowe wartości, stać się lepszymi ludźmi i nauczyć się inaczej patrzeć na świat.”, „Bardzo podobało mi się to, że mogłam poznać tak wielu pozytywnych ludzi.”, „Dzięki tym wszystkim akcjom wzbudziła się we mnie większa wrażliwość i szacunek do innych ludzi.”, „Bezinteresownie chciałam pomagać innym. Jednak ja dostałam od nich coś dużo ważniejszego – uśmiech i naukę, której nie zamieniłabym na nic w życiu.”

Opiekun projektu edukacyjnego: Anna Sitek

Podsumowanie działalności Klubu Młodego Wolontariusza 2015-16

9.06.16r.

Celem spotkania było podsumowanie całorocznej pracy wolontariuszy zaangażowanych w różne formy działań wolontariackich. Uczniowie obejrzeli bajeczkę „O rybaku i złotej rybce”, którą przygotowali wolontariusze z klas II w ramach projektu edukacyjnego, obejrzeli retrospektywną prezentację multimedialną pn. Klub Młodego Wolontariusza w r. szk. 2015/16, przygotowaną przez opiekuna Klubu p. A. Sitek, dzięki której wolontariusze mieli okazję zobaczyć wszystkie działania, w jakie angażowali się w tym roku szkolnym. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor J. Ziółkowska-Nowak, dziękując uczniom za tak duże zaangażowanie i wspaniałą postawę.

p. Anna Sitek, opiekun Klubu Młodego Wolontariusza

Częstochowskie Dni Profilaktyki – propozycje Gimnazjum nr 7

14.06.16r.

Gimnazjum nr 7 miało kilka minut na pokazanie przykładowych działań wychowawczo-profilaktycznych. Był to:

 • Występ cheerleaderek – układy z pomponami
 • Prezentacja gimnazjum – Reminiscencje działań wychowawczo-profilaktycznych w „Siódemce” (przygotowanie – członkowie Klubu Młodego Wolontariusza):
  a) Dzień Życzliwości i Pozdrowień: wspólny taniec integracyjny „belgijski”, do którego uczniowie zaproszą również widzów
  b) Fragment spektaklu profilaktycznego pt. „Spotkania” - taniec wyrażający emocje głównej bohaterki (w wykonaniu K. Słoniny)
  c) Dzień Życzliwości i Pozdrowień: „Uśmiech – podaj dalej...” - rozdawanie widzom przez wolontariuszy z G7 karteczek przypiętych do jabłek z sentencjami dot. życzliwości, radości, zdrowia.

  Opiekunowie: p. Anna Sitek, p. Żaneta Trąbczyńska, p. Barbara Ulewicz

  Udział w Częstochowskich Dniach Rodziny: pomoc w organizacji rodzinnego festynu

  w Parafii pw. Św. Melchiora Grodzickiego i Gimnazjum nr 7

  16.06.16r.

  Wolontariusze włączyli się w przedsięwzięcie przygotowane przez s. B. Pikulę, katechetkę Odpowiedzialni byli za organizację gier i zabaw z chustą animacyjną, konkursów: wiedzy o swojej rodzinie, malowania na asfalcie, malowania twarzy. Jak zawsze byli super zorganizowani, odpowiedzialni, pełni energii i radości.

  Opiekun i współorganizator: Anna Sitek

  Prezentacja multimedialna podsumowująca nasze działania w Klubie Młodego Wolontariusza w roku szkolnym 2015-2016

  ROK SZKOLNY 2014/15

  Zapraszamy do obejrzenia prezentacji podsumowującej działania klubu
  w roku szkolnym 2014/15 • Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie

  Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Częstochowie

  KOWEZIU

  Szkola w ruchu

  Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
  Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
  Shoutbox
  Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

  topio
  05/04/2017 21:38
  Zachęcam wszystkich uczniów do rozwiązywania testów egzaminacyjnych z chemii. W lewym panelu, w "pomocach do lekcji" umieściłem link. POWODZENIA

  Design by CeRNoBiL Powered by PHP-Fusion 1974503 Unikalnych wizyt